Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Borelioza – epidemia XXI wieku. Jak się wystrzegać i leczyć

Data publikacji: 14 lipca 2019 r. 12:19
Ostatnia aktualizacja: 14 lipca 2019 r. 12:19
Borelioza – epidemia XXI wieku. Jak się wystrzegać i leczyć
 

W poniedziałek (15 lipca) odbędzie się w Szczecinie konferencja „Borelioza – epidemia XXI wieku”. Wydarzenie to kierowane jest zarówno do chorych na boreliozę, jak i osób, które chcą zwiększyć swoją wiedzę o tej trudnej i podstępnej chorobie. Wstęp wolny, ale wymagana rejestracja telefoniczna. 

Borelioza przez szereg wielonarządowych objawów jest nazywana wielkim imitatorem, gdyż potrafi imitować inne schorzenia, stąd często występuje problem z jej diagnozą. W tym roku kleszcze są wyjątkowo aktywne już od lutego, a statystyki zachorowań ciągle rosną.

Spotkanie odbędzie się o godz. 18 w sali konferencyjnej hotelu Dana przy al. Wyzwolenia. Gośćmi i prowadzącymi wykłady będą: prof. Krystyna Cybulska z Zakładu Mikrobiologii i Biotechnologii Środowiska Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego i lekarz Radosław Bałaj, który sam chorował na boreliozę, współzałożyciel sieci placówek BioRife, obecnie największej instytucji w Polsce (po publicznej służbie zdrowia) pod względem liczby osób przechodzących terapię boreliozy. Wyjaśnią, jakie zagrożenia niesie za sobą ukąszenie kleszcza i jak postępować jeśli do tego dojdzie. Przedstawią objawy boreliozy i metody jej terapii oraz diagnostykę laboratoryjną chorób odkleszczowych. W programie także wykład - „Biologia bakterii boreliozy wg najnowszych doniesień naukowych”. Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zadawania pytań oraz indywidualnej konsultacji swojego przypadku. 

Wstęp oraz udział w konferencji są bezpłatne. Zainteresowani proszeni są o telefoniczną rejestrację pod numerem: 513 061 114

(g)

Fot. SGGW

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA