Piątek, 22 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Bonda i jego procesy. Posypią się wyroki?

Data publikacji: 13 lipca 2016 r. 07:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Bonda i jego procesy. Posypią się wyroki?
 

Jest szansa na przełom w sądowych bojach Ryszarda Bondy - eksposła Samoobrony i zachodniopomorskiego przedsiębiorcy rolnego. Były parlamentarzysta ma kilka procesów. Ale do tej pory, ze względu na stan zdrowia Bondy, nie można ich było zakończyć. W najbliższy piątek to się może zmienić.

Były zachodniopomorski poseł Samoobrony jest popularny w szczecińskich sądach. Występuje m.in. jako główny oskarżony w głośnym tzw. procesie tajlandzkim. Chodzi o przywłaszczenie maszyn rolniczych od jednego z rolników z okolic Nowogardu, wartych ponad 720 tys. złotych, oraz oszustwa kredytowe na szkodę jednego z banków prawie 2,5 miliona złotych. Proces w tej sprawie trwa już prawie sześć lat. Trzy zajęło sądowi czekanie na zeznania głównego świadka obciążającego Bondę - Wojciech N. Od kilku lat mieszka on w Tajlandii. I pomimo wielu prób podejmowanych przez szczeciński Sąd Okręgowy i polskie służby dyplomatyczne, skutecznie unikał złożenia zeznań w tej sprawie. W październiku ubiegłego roku prokurator zażądał dla Bondy trzech lat pozbawienia wolności oraz 90 tys. złotych grzywny. Obrona wniosła o uniewinnienie. Bonda słynie w sądach z wyjątkowo długich przemówień w tzw. ostatnim słowie. W tym procesie przemawia od listopada ubiegłego roku. Ostatnia próba - nieudana (pobyt w szpitalu) odbyła się w czerwcu. Następną wyznaczono na początku września.

Ale okazuje się, że stan jego zdrowia uległ chyba poprawie.

(dar)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 13.07.2016 r.

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ps
2016-07-13 11:22:31
Zlicitowac cały jego majątek narobil strat na kilkanasscie baniek a ma zaplacic 90 tys ? to jakas parodia? gdzie jest pan minister sprawiedliwosci ?!!!!!!!!!!!!!!!
Adam
2016-07-13 10:04:14
To przykład kompromitacji sądownictwa! Gdyby rzecz dotyczyła szarego obywatela, już dawno by siedział. A tu złodziej twierdzi, że myszy mu zjadły i kpi z tzw. wymiaru. Ma dobry przykład z prehistorii, Popiel też miał do czynienia z myszami a jak zapisał się w historii...
LS
2016-07-13 09:42:08
Ten Pan bardzo przyczynił się do dzialan "dobrej zmiany" w latach 05-07 ,jako ich były koalicjant,dzwon Pan do ministra:))))))))))),to nie przechodzi Pan do partii Zmiana jak były rzecznik? ;-((( a co z kilkunastoma milionami zł które zjadły myszy ?hah
Kontrola
2016-07-13 07:52:27
Czyli należy rozumieć, że ten pan cały czas leży obłożnie chory w łóżku i nie ma siły przyjść do sądu. Skoro ZUS potrafi zrobić kontrolę pracownika na L4, to pewnie i takiego można skontrolować.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA