Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Bombę w Policach wyciągną w sobotę

Data publikacji: 2019-03-28 14:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Bombę w Policach wyciągną w sobotę
 

Pochodzącą z drugiej wojny światowej bombę, którą odkryto w pobliżu Zakładów Chemicznych "Police", saperzy mają zacząć wyciągać w sobotę o g. 9. Zaplanowana jest ewakuacja, nie obejmie ona jednak mieszkańców, tylko pracowników. 

- Ewakuacja dotyczy tylko pobliskich przedsiębiorstw i zakładów chemicznych - poinformowała w czwartek po południu sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach. - Ci, którzy nie mogą dostać w sobotę wolnego i którzy muszą przyjść tego dnia do pracy, na czas pobierania bomby zostaną przetransportowani w bezpieczne miejsce.

Dwustukilogramowy niewybuch został odnaleziony w środę podczas prac ziemnych związanych z budową wiaduktu wzdłuż ul. Kuźnickiej. W pobliżu znajduje się także gazociąg. Sztab kryzysowy w tej sprawie zebrał się dwa razy.©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

re
2019-03-29 10:40:06
A wiecie mądrale, że taką akcję trzeba przygotować? I późnej przewieźć ten ładunek przez centrum Szczecina.
O Boże-na
2019-03-29 09:23:53
Gdyby wojsko płaciło gminie za każdą godzinę od chwili zgłoszenia niewypału oraz pokrywali koszty zabezpieczenia,to jestem pewna że saper zjawiałby się na miejscu w 15 minutach.A tak jest jak jest-bajzel za który płacą podatnicy no i ta medialna szopka związana zawsze z ewakuacją.Obciążać wojsko kosztami to może ktoś zmądrzeje.
@pionier
2019-03-28 19:27:30
Na szczęście o terminach wyciągania czy ewakuacji decydują ludzie którzy mają wiedzę w tym zakresie a nie dzbany.
Pionier
2019-03-28 15:09:17
Widać po tej i wcześniejszych akcjach,że saperom się śpieszy jak nieboszczykowi w drodze na cmentarz.Jest zgłoszenie,powinna być natychmiastowa reakcja a nie chroniczne lenistwo i lekceważenie zagrożenia jeżeli takowe rzeczywiście istnieje.No chyba,że mamy do czynienia ciągle z wydumanym zagrożeniem a "system" ewakuacji niemodyfikowany od "wojny" poddaje się tym niegroźnym jak można wnioskować znaleziskom i naraża tylko mieszkańców i gminę na straty finansowe.Coś tu po prostu nie gra-włącznie z tym,że Wojsko zwyczajnie lekceważy tego typu zgłoszenia i podejmuje je opieszale.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA