czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bomba przy Zakładach Chemicznych w Policach

Bomba przy Zakładach Chemicznych w Policach (akt. 1)

Bomba przy Zakładach Chemicznych w Policach
Data publikacji: 2019-03-27 14:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 1925 382905

Kolejny niewybuch z czasów drugiej wojny światowej w Policach. Około 200-kilogramową bombę znaleziono w środę (27 marca) podczas prac ziemnych związanych z budową wiaduktu wzdłuż ul. Kuźnickiej. To przy Zakładach Chemicznych w Policach.

W pobliżu nie ma budynków mieszkalnych, więc ewentualna ewakuacja prawdopodobnie dotknie tylko pobliskie zakłady przemysłowe. Decyzja o tym, kiedy będzie podejmowana bomba, miała zapaść na środowym posiedzeniu sztabu kryzysowego.

- Zgłoszenie o znalezieniu bomby wpłynęło do nas dzisiaj (środa, 27 marca) około godz. 12 - mówi sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. - Na miejsce przybyli saperzy. Ocenili, że to około 200-kilogramowa bomba lotnicza. 

Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy zostanie podjęta akcja podniesienia i wywozu niewybuchu. Sztab kryzysowy ponownie zbierze się w czwartek w południe (28 marca). W pobliżu miejsca znaleziska biegnie gazociąg, co dodatkowo komplikuje akcję.

Na czas jej przeprowadzenia prawdopodobnie trzeba będzie ewakuować pracowników pobliskich zakładów. Wiele wskazuje jednak na to, że nie dojdzie do tego w czwartek.

(sag)

Fot. Elżbieta Kubowska

Na zdjęciu: Bombę znaleziono podczas prac ziemnych związanych z budową wiaduktu wzdłuż ul. Kuźnickiej.

Komentarze

Marysia
Pracowalam w Nadodrzanskim Przedsiebiorstwie ktore zaczynalo budowe Zakladow Chemicznych. Ilez tam bylo tego zelastwa w ziemi. Dobrze ze byli na miejscu experci od tych "niespodzianek" czyli OTK - to zawsze szybciej i fachowo zabezpieczyli TO_TO a potem saperzy wywiezli. Tyle lat a jeszcze to tkwi w ziemi i nadal jest NIEBEZPIECZNE!!!Czasem zastanawiam sie co jest teraz grozniejsze! czy to co jeszcze ziemia skrywa czy to co nam "nowoczesnosc" dzisiejsza nad glowani pozawieszala w postaci roznych wielkoscia "STACJII wkolo-orbitalnych!!! i na co to nam to wszystko????? Ide na kielicha - bo to rozwesela i ZDROWE.
2019-03-27 23:56:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie