Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Bomba przy Zakładach Chemicznych w Policach (akt. 1)

Data publikacji: 2019-03-27 14:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-28 23:50
Bomba przy Zakładach Chemicznych w Policach
Bombę znaleziono podczas prac ziemnych związanych z budową wiaduktu wzdłuż ul. Kuźnickiej. Fot. Elżbieta Kubowska  

Kolejny niewybuch z czasów drugiej wojny światowej w Policach. Około 200-kilogramową bombę znaleziono w środę (27 marca) podczas prac ziemnych związanych z budową wiaduktu wzdłuż ul. Kuźnickiej. To przy Zakładach Chemicznych w Policach.

W pobliżu nie ma budynków mieszkalnych, więc ewentualna ewakuacja prawdopodobnie dotknie tylko pobliskie zakłady przemysłowe. Decyzja o tym, kiedy będzie podejmowana bomba, miała zapaść na środowym posiedzeniu sztabu kryzysowego.

- Zgłoszenie o znalezieniu bomby wpłynęło do nas dzisiaj (środa, 27 marca) około godz. 12 - mówi sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. - Na miejsce przybyli saperzy. Ocenili, że to około 200-kilogramowa bomba lotnicza. 

Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy zostanie podjęta akcja podniesienia i wywozu niewybuchu. Sztab kryzysowy ponownie zbierze się w czwartek w południe (28 marca). W pobliżu miejsca znaleziska biegnie gazociąg, co dodatkowo komplikuje akcję.

Na czas jej przeprowadzenia prawdopodobnie trzeba będzie ewakuować pracowników pobliskich zakładów. Wiele wskazuje jednak na to, że nie dojdzie do tego w czwartek.

(sag)

Fot. Elżbieta Kubowska

Na zdjęciu: Bombę znaleziono podczas prac ziemnych związanych z budową wiaduktu wzdłuż ul. Kuźnickiej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mick USA.😂😸😂🤒😹😹🤒🤒🤒🤒
2020-01-28 23:45:15
Tam gdze stoja zaklady chemiczne moi rodzice mieli pole obok rosl piekny Las,ja tam zbieralem muchomory tam bylo Jak w bajce.Teraz sa Smierdzace zaklady chemiczne ktore ja budowalem tez w nadodrzanskim zakladze.Bomby zadnej nie widzalem.
Marysia
2019-03-27 23:56:58
Pracowalam w Nadodrzanskim Przedsiebiorstwie ktore zaczynalo budowe Zakladow Chemicznych. Ilez tam bylo tego zelastwa w ziemi. Dobrze ze byli na miejscu experci od tych "niespodzianek" czyli OTK - to zawsze szybciej i fachowo zabezpieczyli TO_TO a potem saperzy wywiezli. Tyle lat a jeszcze to tkwi w ziemi i nadal jest NIEBEZPIECZNE!!!Czasem zastanawiam sie co jest teraz grozniejsze! czy to co jeszcze ziemia skrywa czy to co nam "nowoczesnosc" dzisiejsza nad glowani pozawieszala w postaci roznych wielkoscia "STACJII wkolo-orbitalnych!!! i na co to nam to wszystko????? Ide na kielicha - bo to rozwesela i ZDROWE.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA