wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > „Bocian” fruwa za nisko

„Bocian” fruwa za nisko

„Bocian” fruwa za nisko
Data publikacji: 2019-08-29 16:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-30 10:38
Wywietleń: 1678 411201

Wielu mieszkańców Niechorza, Pogorzelicy i Pobierowa wie doskonale, że jak nad ich miejscowościami – prawie nad samymi domami – leci helikopter i zakłóca im ciszę, to przelotu dokonuje właściciel sieci ośrodków wypoczynkowych Holiday Park & Resort Piotr Śledź.

Jego helikopter wykonuje lot na bardzo niskiej wysokości, tuż nad domami, co może na początku jest atrakcją, ale też nie dla wszystkich. Mieszkańcy mówią krótko: Znowu leci bocian. A miny mają niewesołe.

„Bocian” to znana firma pożyczkowa („Nie ma siana…”), z którą związek ma pan Piotr Śledź.

Loty widowiskowe helikopterem „Holiday Park” reklamowane są co tydzień w programie śniadaniowym TVN. Dziennikarka zachęca do przelotów, ale nie mówi nic o tym, że pilot łamie obowiązujące przepisy i lata zbyt nisko nad miejscowościami, w których mieszkają ludzie, a latem wczasowicze.

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował nas, że loty widowiskowe, a z takimi mamy do czynienia, zgodnie z przepisami UE mogą być wykonywane na wysokości powyżej 300 metrów, a najwyższą przeszkodę mają omijać z odległości 150 metrów. „Przewoźnik zobligowany jest do posiadania Certyfikatu Przewoźnika Lotniczego (AOC). Odpowiedzialność za wykonanie lotu zgodnie z przepisami ruchu lotniczego spoczywa na dowódcy statku powietrznego” – czytamy w piśmie z ULC.

* * *

Przepisy sobie, a właściciel helikoptera sobie. Wie doskonale, że nikt go za łamanie prawa nie ukarze, ale przecież może powiedzieć pilotowi, by przestrzegał przepisów. A może uczyni to dziennikarka TVN w kolejnym programie telewizji śniadaniowej? ©℗

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Czy policja nie musi przy każdym starcie i lądowaniu zabezpieczać lądowiska ??
.
2019-08-29 20:11:37
nie czytaj
ciche wielkomiejskie, bmw z dachem do tyłu po deptaku wieki świat nie dla wioski! czytaj dalej.
2019-08-29 19:00:39
skowronek
Lata nisko,żeby kelnerki lepiej widziały
2019-08-29 18:32:51
Mariusz
Bardzo dobrze redaktor opisal prawo lotnicze dotyczace lotow nad miejscowosciami, poza tym skad ow bocian startuje? 7 razy w roku moze startowac z polany ale potem gmina musi zakwalifikowac ten kawalek pola jako lotnisko! widac ze nadal bogacze w Polsce robia sobie co chca bo ich na to stac. sady inaczej obchodza sie z tymi ludzmi. jeden plywal jak szalony po nocy i sprawiedliwosc go dopadla.inny jezdzi po pijaku i zabija kobiete na pasach i nadal sie smieje w twarz sprawiedliwosci, jeszcze inny jedzie po pijaku pijac sobie jeszcze piersiowke ze stacji benzynowej, stwarza wypadek i wychodzi na wolnosc bo sady uwazaja to za mala szkodliwosc spoleczna czynu. wierze ze ULC zajmie sie sprawa. swoja droga jak sady podejda do tematu katastrofy ekologicznej z warszawy?
2019-08-29 17:50:30
".... w których mieszkają ludzie a latem wczasowicze."
Jak odróżnić ludzia od wczasowicza ??
2019-08-29 17:43:04
jajo
bananowa republika
2019-08-29 17:27:47
czytam
Od lat nie jężdżę nad morze - to miejsce gnuśnej smażalni na plaży , żarła i picia , reklamy ! A są tacy z /cichych miasteczek i wiosek ?/ , którzy uwielbiają ten cyrk ! Na zdrowie !
2019-08-29 16:56:03