piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Bocian” fruwa za nisko

„Bocian” fruwa za nisko

„Bocian” fruwa za nisko
Data publikacji: 2019-08-29 16:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-30 10:38
Wywietleń: 1953 411201

Wielu mieszkańców Niechorza, Pogorzelicy i Pobierowa wie doskonale, że jak nad ich miejscowościami – prawie nad samymi domami – leci helikopter i zakłóca im ciszę, to przelotu dokonuje właściciel sieci ośrodków wypoczynkowych Holiday Park & Resort Piotr Śledź.

Jego helikopter wykonuje lot na bardzo niskiej wysokości, tuż nad domami, co może na początku jest atrakcją, ale też nie dla wszystkich. Mieszkańcy mówią krótko: Znowu leci bocian. A miny mają niewesołe.

„Bocian” to znana firma pożyczkowa („Nie ma siana…”), z którą związek ma pan Piotr Śledź.

Loty widowiskowe helikopterem „Holiday Park” reklamowane są co tydzień w programie śniadaniowym TVN. Dziennikarka zachęca do przelotów, ale nie mówi nic o tym, że pilot łamie obowiązujące przepisy i lata zbyt nisko nad miejscowościami, w których mieszkają ludzie, a latem wczasowicze.

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował nas, że loty widowiskowe, a z takimi mamy do czynienia, zgodnie z przepisami UE mogą być wykonywane na wysokości powyżej 300 metrów, a najwyższą przeszkodę mają omijać z odległości 150 metrów. „Przewoźnik zobligowany jest do posiadania Certyfikatu Przewoźnika Lotniczego (AOC). Odpowiedzialność za wykonanie lotu zgodnie z przepisami ruchu lotniczego spoczywa na dowódcy statku powietrznego” – czytamy w piśmie z ULC.

* * *

Przepisy sobie, a właściciel helikoptera sobie. Wie doskonale, że nikt go za łamanie prawa nie ukarze, ale przecież może powiedzieć pilotowi, by przestrzegał przepisów. A może uczyni to dziennikarka TVN w kolejnym programie telewizji śniadaniowej? ©℗

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Czy policja nie musi przy każdym starcie i lądowaniu zabezpieczać lądowiska ??
.
2019-08-29 20:11:37
nie czytaj
ciche wielkomiejskie, bmw z dachem do tyłu po deptaku wieki świat nie dla wioski! czytaj dalej.
2019-08-29 19:00:39
skowronek
Lata nisko,żeby kelnerki lepiej widziały
2019-08-29 18:32:51
Mariusz
Bardzo dobrze redaktor opisal prawo lotnicze dotyczace lotow nad miejscowosciami, poza tym skad ow bocian startuje? 7 razy w roku moze startowac z polany ale potem gmina musi zakwalifikowac ten kawalek pola jako lotnisko! widac ze nadal bogacze w Polsce robia sobie co chca bo ich na to stac. sady inaczej obchodza sie z tymi ludzmi. jeden plywal jak szalony po nocy i sprawiedliwosc go dopadla.inny jezdzi po pijaku i zabija kobiete na pasach i nadal sie smieje w twarz sprawiedliwosci, jeszcze inny jedzie po pijaku pijac sobie jeszcze piersiowke ze stacji benzynowej, stwarza wypadek i wychodzi na wolnosc bo sady uwazaja to za mala szkodliwosc spoleczna czynu. wierze ze ULC zajmie sie sprawa. swoja droga jak sady podejda do tematu katastrofy ekologicznej z warszawy?
2019-08-29 17:50:30
".... w których mieszkają ludzie a latem wczasowicze."
Jak odróżnić ludzia od wczasowicza ??
2019-08-29 17:43:04
jajo
bananowa republika
2019-08-29 17:27:47
czytam
Od lat nie jężdżę nad morze - to miejsce gnuśnej smażalni na plaży , żarła i picia , reklamy ! A są tacy z /cichych miasteczek i wiosek ?/ , którzy uwielbiają ten cyrk ! Na zdrowie !
2019-08-29 16:56:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie