niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Blokada zjazdu do mostu Cłowego

Blokada zjazdu do mostu Cłowego

Blokada zjazdu do mostu Cłowego
Data publikacji: 2019-09-15 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 08:16
Wywietleń: 3664 414622

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu robót drogowych na ulicy Gdańskiej w Szczecinie od poniedziałku (16 września) zamknięty zostanie zjazd tuż za pętlą Basen Górniczym w kierunku mostu Cłowego. Ograniczenia w ruchu na tym odcinku z powodu wykonywanych tam prac w pasie pobocza trwają już od kilku tygodni. Teraz nastąpi całkowita blokada przejazdu i to na kolejnych kilka tygodni.

- Organizacja ruchu na ulicy Gdańskiej będzie wprowadzona w godzinach porannych. Jednocześnie zamknięty będzie prawy pas ruchu w kierunku mostu Pionierów. W związku z powyższym objazd do portu Szczecin, Dąbia i mostu Cłowego poprowadzony będzie przez ulicę Eskadrową - poinformowała Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Do połowy października nitka zjazdu będzie zamknięta, bo w tym czasie będą na niej przebudowywane wpusty kanalizacji deszczowej i wymieniona  zostanie nawierzchnia jezdni.

To oznacza również wprowadzenie objazdów dla autobusów komunikacji miejskiej. Te na liiniach 56, 72, 93, 96, 522 (kierunek Dąbie) będą kursować według normalnie obowiązujących rozkładów jazdy, na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Lotnisko nż” przez Most Pionierów i ul. Eskadrową z wyłączeniem przystanku „Księżnej Anny nż”.

Autobus linii 73 (kierunek Zdunowo) na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Hangarowa nż” kursować będzie objazdem przez Most Pionierów z wyłączeniem przystanków „Księżnej Anny nż” i „Most Cłowy nż”. Odjazdy z przystanku Basen Górniczy zostaną opóźnione o 2 minuty w stosunku do czasu rozkładowego.

Autobusy linii pośpiesznych C i H (kierunek Dąbie) będą kursować według normalnie obowiązujących rozkładów jazdy, na odcinku od przystanku „Basen Górniczy” do przystanku „Emilii Gierczak” także objazdem przez Most Pionierów - ul. Hangarową – ul. Gryfińską – ul. Anieli Krzywoń. Przystanek „Centrum Żeglarskie nż” nie będzie obsługiwany, a przystanek „Emilii Gierczak” zostanie przeniesiony na ul. Anieli Krzywoń tj. „Emilii Gierczak” (70721, wspólny z liniami: 64, 77, 97, 533)

- Jednocześnie wydłuża się dopuszczalne opóźnienie odjazdu linii 893 z przystanku „Wielgowo Borsucza” w przypadku oczekiwania na opóźniony autobus linii 93 z 3 do 6 minut. Prace powinny zakończyć się w połowie października i będą prowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - zaznaczyła H. Pieczyńska. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Blokada zjazdu do mostu Cłowego Blokada zjazdu do mostu Cłowego Blokada zjazdu do mostu Cłowego Blokada zjazdu do mostu Cłowego

Komentarze

A
Pracowałam w Dąbiu. Dobrze,że już nie muszę! Dzięki ci Boże!tam są patusy.....
2019-09-17 07:15:11
Tymczasem "Węzeł Kijewo"....
...porzucony przez wykonawcę- ENERGOPOL... Hałdy piachu , zwały pni z korzeniami,grunty przyszłych tras zjazdu i wjazdu -wszystko to zarasta krzakami ,zielskiem, pokrzywami,samosiejkami drzew i krzewów....Od czerwca nikogo nie ma na budowie...Rdzewieją jakieś rury, pręty itp... Kierowców z wielkich cięzarówek i z osobówek jak i autobusy wpuszczono na połówki jezdni. Oznakowania poziome- zrobione po amatorsku, grożą stłuczkami i nie tylko... KTO jest INWESTOREM??? Czas najwyższy zainteresować się swoją budową!!!!ZIMA IDZIE !!!!
2019-09-16 10:37:59
VS
Do zazula Myślę że nie o politykę tu chodzi, a o brak kompetencji co do firm wykonujących i do Zlecającego który zapewne w umowie nie uwzględnił pracy w nocy...
2019-09-16 09:19:19
Janusz
"Zazula" nie bądź chamem.
2019-09-16 09:13:17
Adek
A czemu te autobusy nie mogą kursować przez Przestrzenną kierując się w prawo za Mostem Pionierów, przy Ceglince, jadąc koło Orlenu, i w prawo na Przestrzenną?
2019-09-16 06:43:08
zazula
Niestety, nasz Kraj to banda matołów. Te prace powinny być prowadzone podczas wakacyjnych miesięcy. Który z tych idiotów był w Rotterdamie i widział jak na obwodnicy Rotterdamu w ciągi 2 dni (sobota, niedziela) wymieniono nakładkę asfaltową na 3 pasach na długości około 3,5 km. Praca dzień i noc. Obawiam się, że w państwie hołoty Krzyża i PIsu nie ma tyle sprzętu jak pracowała na obwodnicy Rotterdamu.
2019-09-15 22:08:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie