Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Blisko tysiąc pielgrzymów w diecezji

Data publikacji: 18 lipca 2016 r. 12:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Blisko tysiąc pielgrzymów w diecezji
 

Do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przyjedzie blisko tysiąc osób, m.in. z Niemiec, Szwajcarii, Nikaragui, Kolumbii, Boliwii i Republiki Południowej Afryki. Gotowy jest program wizyty. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na miejskich drogach.

Powodem przybycia tylu gości są Światowe Dni Młodzieży, których kulminacyjnym momentem będzie wizyta papieża Franciszka.

Pierwszą grupę gości koszalinianie powitają w środę (20 lipca) w katedrze pw. NPNMP. Pielgrzymi znajdą tymczasowe schronienie w domach miejscowych rodzin. Opiekę nad przybyszami zadeklarowało trzysta familii i stu wolontariuszy w Koszalinie, Pile i Słupsku.

Czwartek dla pielgrzymów to Dzień Kultury i Historii. To m.in. zwiedzanie Koszalina (Domek Kata, Muzeum, park Książąt Pomorskich i inne miejsca) i wycieczka na plażę w Darłowie z rejsem statkiem po Bałtyku. Wieczorem odbędzie się piknik z prezentacją kultury polskiej na terenie parafii Ducha Św.

Z kolei piątek (22 lipca) to Dzień Pielgrzymowania i Miłosierdzia. Goście będą w Punkcie Brata Alberta, Domu Miłosierdzia, Hospicjum dziecięcym, Domu Samotnej Matki, Centrum Kryzysowym dla Kobiet, Caritas i Cenacolo. Po obiedzie pielgrzymka na Górze Chełmskiej i katecheza tamże. Wieczorem wspólna modlitwa w katedrze.

Sobotę uznano za Dzień Rekreacji i Sportu. Od rana zabawa w Parku Wodnym przed mszą św. w katedrze. Pielgrzymi na stadionie Bałtyku wezmą udział w Biegu Herkulesa (g. 14) oraz rozegrają mecz futbolowy: Koszalin – Reszta Świata (g. 17.30).

Niedziela to Dzień w Parafiach i Rodzinach. Z kolei poniedziałek (25 lipca) jest Dniem Posłania. Goście diecezji wyjadą do Skrzatusza.
Nadto we wtorek (26 lipca) przybędzie 180-osobowa grupa pielgrzymów z Francji. W programie krótkiej wizyty jest m.in. w g. 16-19 ewangelizacja na Rynku Staromiejskim. Francuzi następnego dnia ruszają do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Preludium do lipcowych Dni Diecezjalnych były młodzieżowe imprezy promocyjne na Rynku Staromiejskim.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA