poniedziałek, 27 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Blisko 8 mln zł na premie dla urzędników NFZ

Blisko 8 mln zł na premie dla urzędników NFZ

Blisko 8 mln zł na premie dla urzędników NFZ
Data publikacji: 2019-03-05 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:10
Wywietleń: 1946 378911

Kwota nagród w Narodowym Funduszu Zdrowia przyprawiła o zawrót głowy Stanisława Gawłowskiego, posła Platformy Obywatelskiej. Podał, że złożył interpelacje w parlamencie w sprawie – jak mówił – kolejnej „dojnej zmiany” przez rządzących państwem.

Z upowszechnionych danych wynika, że Zachodniopomorski Oddział NFZ na premie i nagrody otrzymał ponad 1,6 mln zł i ustępuje jedynie Śląskiemu z pulą blisko 3,14 mln zł. Poseł uważa, że odbywa się to kosztem finansowania szpitali w regionie, bo placówki służby zdrowia popadają w gigantyczne długi.

Stanisław Gawłowski jest szefem Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Ujawnił, że lecznica generuje straty. W 2016 roku tylko oddziały kardiologii i okulistyki miały niedobór w wysokości blisko półtora miliona, a kwota wzrosła rok później do około 4,5 mln zł. Szpitalowi brakuje pieniędzy na odtwarzanie niezbędnego sprzętu medycznego, a dyrekcja planuje zakupy audio-elektrokardiografu za 2 miliony i aparatu RTG za 900 tysięcy złotych.

Parlamentarzysta przypomniał, że rząd PiS zapowiedział w 2018 roku likwidację NFZ, aby zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na poprawę leczenia pacjentów. Zmian nie ma, zaś przyznane premie dla urzędników oddziałów NFZ w wysokości 7,7 mln zł jedynie utrwalają kryzys w służbie zdrowia z powodu zadłużenia szpitali. ©℗

Tekst i fot. (m)

Komentarze

Ala
Ludzie na premie poszło kilka milionów w NFZ pracuje 4000 osób. W nancelari Prezydenta pracuje 300 odob a na premie wydali 26 mln!!!! NFZ zarzadze 84 miliardami to nie premie są problemem ale lobbing farmacdutyczno medyczny w Ministerstwie Zdrowia, ktory mowi NFZ na co idą i jakie pieniądze. NfZ jest tylko płatnikiem!!!! Płatnikiem!!!
2019-03-07 20:15:57
Emeryt
Do okulisty czekam -pół roku, bo brak środków dla lekarzy.....
2019-03-06 10:23:09
Nazwa
Zdaje się, że NFZ miał zostać zlikwidowany. Zamiast utrzymywać armię urzędników, lepiej więcej wydać na zdrowie. To zapowiadał PiS.
2019-03-06 09:48:11
teść pasierba
Staszek daj se spokój z PiSiorami, one nie umią z groszem sie obchodzić! Leć na Chorwacje, daj se luzu i przy okazji dojrzyj swego.
2019-03-06 09:41:39
Myśl
Jeśli NFZ zatrudnia ok. 5,5 tys. pracowników, to premia średnio na urzędnika wyniosła 1400 zł. Nie jest to 'powalająca' kwota, ale za co te premie? Pewnie, że lepiej przeznaczyć te 7,7 mln na służbę zdrowia, w której źle się dzieje. Ludzie nie mają właściwej opieki zdrowotniej, nie mówiąc już o kolejkach do specjalistów. Pracownicy firm prywatnych nie dostają premii, trzynastek itp., jeśli przedsiębiorstwo ma się nie najlepiej.
2019-03-06 08:48:31
ala66
Jest Chorwacja a nie Horwacja.
2019-03-06 08:30:24
terens
PiS ma gdzieś pacjentów, najważniejsze to dać premie swoim ludziom
2019-03-06 08:03:57
Jak to jest
Najlepiej, jak będą pracować za darmo.
2019-03-06 07:33:29
x
https://www.newsweek.pl/polska/brak-funduszy-w-nfz-szpitale-wstrzymaja-leczenie/nn0c7ww
2019-03-06 03:05:20
Pisowskie złodzieje
Tłumaczcie się z tych 8 mln zł.
2019-03-05 23:46:52
cdn
stachu tylko tulejopodobny moze uratowac ciebie przed odsiadka.
2019-03-05 17:58:55
Wódz OTUA
Tam gdzie kasa,tam Stachu!!!
2019-03-05 17:58:01
HogoFogo
Transmisja z Horwacji?
2019-03-05 17:40:44
.
I kto to mówi..
2019-03-05 17:33:10
Viola
I kto to mówi...?
2019-03-05 17:09:16