Środa, 29 marca 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Biznesmeni z naszego regionu zatrzymani wraz z prezydentem Żyrardowa

Data publikacji: 13 lipca 2018 r. 11:20
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:15
Biznesmeni z naszego regionu zatrzymani wraz z prezydentem Żyrardowa
 

Dwóch biznesmenów z województwa zachodniopomorskiego zostało zatrzymanych w piątek wraz z prezydentem Żyrardowa przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Trwają przeszukania i czynności z zatrzymanymi.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził PAP zatrzymanie tych trzech osób. "Agenci z warszawskiej delegatury Biura zatrzymali prezydenta miasta i dwóch przedsiębiorców z woj. zachodniopomorskiego - z Rewala i Gryfic" - powiedział PAP Kaczorek.

Przeszukania objęły m.in. gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta Żyrardowa, mieszkania i pracy zatrzymanych osób - w sumie kilkanaście miejsc.

"Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego oraz ustawiania przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości w Rewalu będącej własnością Żyrardowa oraz nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa" - podał. Według Kaczorka chodzi o grunty w pobliżu nadmorskiej plaży, na których znajdował się wcześniej ośrodek wypoczynkowy miasta.

Kaczorek poinformował, że zatrzymani przez CBA trafią do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie usłyszą zarzuty. Zaznaczył, że czynności w tej sprawie nadal trwają, a samo śledztwo ma wiele wątków.

(pap)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

z Gryfic
2018-07-13 15:53:34
Cieszy ,że mamy takich przedsiębiorczych biznes..q.. menów ! Pies im mordy lizal / s... na nich / , ale jeżeli w żyrardowie byl to prezydent , to niech takiego pies zagryzie !Prezydent , a mało ! Jeszcze coś podpier.. trzeba !
Czyli kolejna...
2018-07-13 11:32:01
Afffera "wy-po-czyn-ko-wo wczasowa" i nad morzem...! A ze mo(r)ze i Baltyckie jest glebokie i szerokie - to... ???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA