poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Biurowce na Gumieńcach

Biurowce na Gumieńcach

Biurowce na Gumieńcach
Data publikacji: 2017-02-01 12:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:27
Wywietleń: 2048 209479

Szczecińska spółka Agatrans Multi Projekt ruszyła z budową nowoczesnego kompleksu biurowo- usługowego. Przy ul. Południowej powstaje Szczecin Business Plaza. Będą go tworzyć cztery „zielone" budynki. Dwa niemal w całości są już zarezerwowane przez lokalne i ogólnopolskie firmy.

Agatrans Multi Projekt to szczecińska spółka, działająca od ponad 20 lat na rynku budowlanym. Specjalizuje się w projektowaniu oraz wykonywaniu pod „klucz” obiektów magazynowo-produkcyjnych i biurowych o konstrukcji stalowej. Na początku stycznia rozpoczęła realizację własnej inwestycji - kompleksu biurowo-usługowego klasy A Szczecin Business Plaza - wartej ponad 70 mln zł.

- Po kilku miesiącach przygotowań nareszcie nadszedł moment, na który wszyscy czekaliśmy – ruszamy z budową - powiedział Łukasz Król, kierownik projektu z Agatrans Multi Projekt. - Nowo powstające budynki mają otrzymać certyfikat LEED – jeden z najważniejszych światowych certyfikatów, przyznawany obiektom przyjaznym środowisku. Z tego powodu musieliśmy podjąć szereg działań również przed rozpoczęciem prac budowlanych – takich jak odpowiedni dobór urządzeń, bilans energetyczny czy zabezpieczenie otaczającej nas przestrzeni. To dopiero początek drogi, ale dzięki dodatkowym wysiłkom jesteśmy w stanie zaproponować naszym najemcom obiekty nie tylko komfortowe oraz nowoczesne, ale również wykonane z naturalnych materiałów oraz przy zastosowaniu proekologicznych rozwiązań. Tworzymy przestrzeń przyjazną człowiekowi oraz środowisku.

Szczecin Business Plaza ma się składać z 4 czteropiętrowych biurowców o łącznej powierzchni 11 100 m kw. Trzy z nich mają mieć po 1460 mkw., zaś czwarty, w kształcie litery E – 6 720 mkw. Na parterze każdego przewidziane są lokale usługowo-handlowe z holem i recepcją. Ma tam być 300 miejsc parkingowych i stacja ładowania samochodów elektrycznych. Projekt jest autorstwa szczecińskiego biura IDS Architekci.

- Niemal cały I etap inwestycji klasy A, to jest łącznie 3 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowo- usługowej w dwóch budynkach, został zarezerwowany przez najemców, w tym firmy lokalne i jak i ogólnopolskie - poinformował Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny mającej wyłączność na komercjalizację Szczecin Business Plaza firmy doradczej Litwiniuk Property. - Obecnie rozpoczęły się z nimi szczegółowe uzgodnienia i negocjacje umów. Inwestycja na Gumieńcach jest wyjątkowo atrakcyjną lokalizacją dla wielu najemców, którzy cenią sobie m.in. wysoki standard powierzchni biurowych i usługowych oraz dogodny dojazd pracowników, jak i klientów.

Oddanie do użytku dwóch pierwszych biurowców planowane jest na III kwartał tego roku.

(mag)

Fot.: Wizualizacje IDS Architekci

 

 

Biurowce na Gumieńcach Biurowce na Gumieńcach Biurowce na Gumieńcach Biurowce na Gumieńcach

Komentarze

:)
marketing:jakis czas nie pisano nic o nowych biurowcach wiec juz tramwajowi eksperci zaczeli swoja ekspertyze haha nie zapomnij dopisac ze "stojom puste" bo przeciez byles w srodku oraz znasz poziom oblozenia haha
2017-02-01 17:08:10
jacek
W którym to konkretnie miejscu? Za Castoramą obok Makro?
2017-02-01 16:50:39
Marketing
Sikam w majtki na samą myśl, że budynki będą miały certyfikat LEED, naprawdę!
2017-02-01 13:35:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie