czwartek, 12 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Biurowce na Gumieńcach

Biurowce na Gumieńcach

Biurowce na Gumieńcach
Data publikacji: 2017-02-01 12:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:27
Wywietleń: 1909 209479

Szczecińska spółka Agatrans Multi Projekt ruszyła z budową nowoczesnego kompleksu biurowo- usługowego. Przy ul. Południowej powstaje Szczecin Business Plaza. Będą go tworzyć cztery „zielone" budynki. Dwa niemal w całości są już zarezerwowane przez lokalne i ogólnopolskie firmy.

Agatrans Multi Projekt to szczecińska spółka, działająca od ponad 20 lat na rynku budowlanym. Specjalizuje się w projektowaniu oraz wykonywaniu pod „klucz” obiektów magazynowo-produkcyjnych i biurowych o konstrukcji stalowej. Na początku stycznia rozpoczęła realizację własnej inwestycji - kompleksu biurowo-usługowego klasy A Szczecin Business Plaza - wartej ponad 70 mln zł.

- Po kilku miesiącach przygotowań nareszcie nadszedł moment, na który wszyscy czekaliśmy – ruszamy z budową - powiedział Łukasz Król, kierownik projektu z Agatrans Multi Projekt. - Nowo powstające budynki mają otrzymać certyfikat LEED – jeden z najważniejszych światowych certyfikatów, przyznawany obiektom przyjaznym środowisku. Z tego powodu musieliśmy podjąć szereg działań również przed rozpoczęciem prac budowlanych – takich jak odpowiedni dobór urządzeń, bilans energetyczny czy zabezpieczenie otaczającej nas przestrzeni. To dopiero początek drogi, ale dzięki dodatkowym wysiłkom jesteśmy w stanie zaproponować naszym najemcom obiekty nie tylko komfortowe oraz nowoczesne, ale również wykonane z naturalnych materiałów oraz przy zastosowaniu proekologicznych rozwiązań. Tworzymy przestrzeń przyjazną człowiekowi oraz środowisku.

Szczecin Business Plaza ma się składać z 4 czteropiętrowych biurowców o łącznej powierzchni 11 100 m kw. Trzy z nich mają mieć po 1460 mkw., zaś czwarty, w kształcie litery E – 6 720 mkw. Na parterze każdego przewidziane są lokale usługowo-handlowe z holem i recepcją. Ma tam być 300 miejsc parkingowych i stacja ładowania samochodów elektrycznych. Projekt jest autorstwa szczecińskiego biura IDS Architekci.

- Niemal cały I etap inwestycji klasy A, to jest łącznie 3 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowo- usługowej w dwóch budynkach, został zarezerwowany przez najemców, w tym firmy lokalne i jak i ogólnopolskie - poinformował Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny mającej wyłączność na komercjalizację Szczecin Business Plaza firmy doradczej Litwiniuk Property. - Obecnie rozpoczęły się z nimi szczegółowe uzgodnienia i negocjacje umów. Inwestycja na Gumieńcach jest wyjątkowo atrakcyjną lokalizacją dla wielu najemców, którzy cenią sobie m.in. wysoki standard powierzchni biurowych i usługowych oraz dogodny dojazd pracowników, jak i klientów.

Oddanie do użytku dwóch pierwszych biurowców planowane jest na III kwartał tego roku.

(mag)

Fot.: Wizualizacje IDS Architekci

 

 

Biurowce na Gumieńcach Biurowce na Gumieńcach Biurowce na Gumieńcach Biurowce na Gumieńcach

Komentarze

:)
marketing:jakis czas nie pisano nic o nowych biurowcach wiec juz tramwajowi eksperci zaczeli swoja ekspertyze haha nie zapomnij dopisac ze "stojom puste" bo przeciez byles w srodku oraz znasz poziom oblozenia haha
2017-02-01 17:08:10
jacek
W którym to konkretnie miejscu? Za Castoramą obok Makro?
2017-02-01 16:50:39
Marketing
Sikam w majtki na samą myśl, że budynki będą miały certyfikat LEED, naprawdę!
2017-02-01 13:35:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie