poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bimber z altany

Bimber z altany

Bimber z altany
Data publikacji: 2015-10-30 12:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 2610 34477

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Szczecinie zatrzymali mężczyznę, który na działce prowadził nielegalną gorzelnię. Zabezpieczyli też aparaturę do produkcji bimbru. Za nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganych zezwoleń mężczyźnie grozi kara do roku więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że na terenie ogródków działkowych w Szczecinie wytwarzany  jest nielegalny alkohol. W znajdującej się na działce altanie funkcjonariusze znaleźli sprzęt do wytwarzania bimbru. Produkcja odbywała się w warunkach braku podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa. Mundurowi zabezpieczyli blisko 14 litrów wytworzonego przez podejrzanego 54-latka alkoholu, przygotowanego i rozlanego do butelek.

Odpowiedzialny za nielegalna produkcję mężczyzna został zatrzymany na działce, następnie w trakcie przesłuchania przedstawiono mu zarzut, do którego się przyznał. Podejrzany odpowie za nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu kara do jednego roku pozbawienia wolności.

Policja apeluje, aby nie kupować i nie spożywać alkoholu, którego pochodzenia nie jesteśmy pewni. Nie wiedząc z czego i w jakich warunkach został wyprodukowany, narażamy swoje zdrowie, a nawet życie.

Komentarze

bolo
"Policja apeluje, aby nie kupować i nie spożywać alkoholu, którego pochodzenia nie jesteśmy pewni. Nie wiedząc z czego i w jakich warunkach został wyprodukowany, narażamy swoje zdrowie, a nawet życie." - "gliniarnia" jest ostrożna po wypadku ABW. http://telewizjarepublika.pl/libacja-w-podwarszawskiej-siedzibie-abw-nie-zyje-jeden-z-pracownikow,24353.html Jak poinformowało RMF FM, podczas zakrapianej imprezy w podwarszawskiej siedzibie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zmarł jeden z cywilnych pracowników tej instytucji.
2015-10-30 21:47:33
Olek
"Niehigieniczny spirytus" - tego jeszcze nikt "na dzień dzisiejszy" nie wymyślił.
2015-10-30 15:52:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie