Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Bimber z altany

Data publikacji: 30 października 2015 r. 12:40
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Bimber z altany
 

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Szczecinie zatrzymali mężczyznę, który na działce prowadził nielegalną gorzelnię. Zabezpieczyli też aparaturę do produkcji bimbru. Za nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganych zezwoleń mężczyźnie grozi kara do roku więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że na terenie ogródków działkowych w Szczecinie wytwarzany  jest nielegalny alkohol. W znajdującej się na działce altanie funkcjonariusze znaleźli sprzęt do wytwarzania bimbru. Produkcja odbywała się w warunkach braku podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa. Mundurowi zabezpieczyli blisko 14 litrów wytworzonego przez podejrzanego 54-latka alkoholu, przygotowanego i rozlanego do butelek.

Odpowiedzialny za nielegalna produkcję mężczyzna został zatrzymany na działce, następnie w trakcie przesłuchania przedstawiono mu zarzut, do którego się przyznał. Podejrzany odpowie za nielegalny wyrób alkoholu bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu kara do jednego roku pozbawienia wolności.

Policja apeluje, aby nie kupować i nie spożywać alkoholu, którego pochodzenia nie jesteśmy pewni. Nie wiedząc z czego i w jakich warunkach został wyprodukowany, narażamy swoje zdrowie, a nawet życie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bolo
2015-10-30 21:47:33
"Policja apeluje, aby nie kupować i nie spożywać alkoholu, którego pochodzenia nie jesteśmy pewni. Nie wiedząc z czego i w jakich warunkach został wyprodukowany, narażamy swoje zdrowie, a nawet życie." - "gliniarnia" jest ostrożna po wypadku ABW. http://telewizjarepublika.pl/libacja-w-podwarszawskiej-siedzibie-abw-nie-zyje-jeden-z-pracownikow,24353.html Jak poinformowało RMF FM, podczas zakrapianej imprezy w podwarszawskiej siedzibie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zmarł jeden z cywilnych pracowników tej instytucji.
Olek
2015-10-30 15:52:28
"Niehigieniczny spirytus" - tego jeszcze nikt "na dzień dzisiejszy" nie wymyślił.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA