czwartek, 02 lipca 2020.
Strona główna > Świat > Co zagraża Europejczykom?

Co zagraża Europejczykom?

Co zagraża Europejczykom?
Data publikacji: 2015-09-27 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 2320 24157

Poziom spożycia alkoholu, papierosów i liczba osób z otyłością w Europie zagraża przyszłym pokoleniom, które być może będą żyły krócej niż obecne - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w raporcie na temat zdrowia Europejczyków.

Raport, sporządzono na podstawie badań przeprowadzonych w 39 krajach, wśród których znajdują się kraje Unii Europejskiej oraz państwa byłego Związku Radzieckiego. Takiej analizy organizacja dokonuje co trzy lata.

- W Europie wskaźniki spożycia alkoholu i tytoniu są najwyższe na świecie - alarmuje WHO. Organizacja zwraca także uwagę na fakt, że Europejczycy z nadwagą i otyłością zajmują w statystykach światowych drugie miejsce zaraz za mieszkańcami obu Ameryk.

Z raportu wynika, że ok. 59 proc. Europejczyków cierpi na nadwagę lub otyłość, a 30 proc. - pali papierosy. Według danych z roku 2010 spożycie alkoholu na Starym Kontynencie wynosi ok. 11 litrów na osobę rocznie. Jak powiedziała agencji AFP dyrektor WHO na Europę Claudia Stein, Europejczycy palą coraz mniej papierosów, ale liczba osób z otyłością rośnie. Zdaniem Stein, jeśli liczba osób otyłych nie spadnie, przyszłe pokolenia mogą żyć krócej niż my.

WHO w raporcie podkreśla, że te "alarmujące" dane mogą także świadczyć o możliwym zaprzepaszczeniu osiągnięć w walce z przedwczesną śmiercią, mimo że spadła liczba zgonów w wyniku takich chorób jak nowotwory, cukrzyca oraz choroby układów oddechowego i krążenia. (pap)

 

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

IS-totna informacja z przyszlosciowego "OHW"...,
Europie i Swiatu to najbardziej ZAGRAZA ale tylko IS-lam, a jak juz "ewentualnie opanuje" wszystkie Kontynety, to i tak Islamisci beda zyc byc moze "nie co dluzej" bo Im nie wolno pic alkoholu i palic papierosow, a jak maja swoj Ramadan, to w ciagu dnia nie wolno Im nawet nic jesc ! Tak ze co WHO "wygaduje" dzsiaj o przyszlosci ??
2015-09-28 09:32:22
Co zagraża Europejczykom?
Imigranci, którzy pokazują gest podżynania gardła i deklarują, że nie spoczną dopóki na kopule Bazyliki św. Piotra nie pojawi się półksiężyc - taka prawda!
2015-09-28 07:04:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Dom Jutra Ikei

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie