piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Świat > Co zagraża Europejczykom?

Co zagraża Europejczykom?

Co zagraża Europejczykom?
Data publikacji: 2015-09-27 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:47
Wywietleń: 1805 24157

Poziom spożycia alkoholu, papierosów i liczba osób z otyłością w Europie zagraża przyszłym pokoleniom, które być może będą żyły krócej niż obecne - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w raporcie na temat zdrowia Europejczyków.

Raport, sporządzono na podstawie badań przeprowadzonych w 39 krajach, wśród których znajdują się kraje Unii Europejskiej oraz państwa byłego Związku Radzieckiego. Takiej analizy organizacja dokonuje co trzy lata.

- W Europie wskaźniki spożycia alkoholu i tytoniu są najwyższe na świecie - alarmuje WHO. Organizacja zwraca także uwagę na fakt, że Europejczycy z nadwagą i otyłością zajmują w statystykach światowych drugie miejsce zaraz za mieszkańcami obu Ameryk.

Z raportu wynika, że ok. 59 proc. Europejczyków cierpi na nadwagę lub otyłość, a 30 proc. - pali papierosy. Według danych z roku 2010 spożycie alkoholu na Starym Kontynencie wynosi ok. 11 litrów na osobę rocznie. Jak powiedziała agencji AFP dyrektor WHO na Europę Claudia Stein, Europejczycy palą coraz mniej papierosów, ale liczba osób z otyłością rośnie. Zdaniem Stein, jeśli liczba osób otyłych nie spadnie, przyszłe pokolenia mogą żyć krócej niż my.

WHO w raporcie podkreśla, że te "alarmujące" dane mogą także świadczyć o możliwym zaprzepaszczeniu osiągnięć w walce z przedwczesną śmiercią, mimo że spadła liczba zgonów w wyniku takich chorób jak nowotwory, cukrzyca oraz choroby układów oddechowego i krążenia. (pap)

 

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

IS-totna informacja z przyszlosciowego "OHW"...,
Europie i Swiatu to najbardziej ZAGRAZA ale tylko IS-lam, a jak juz "ewentualnie opanuje" wszystkie Kontynety, to i tak Islamisci beda zyc byc moze "nie co dluzej" bo Im nie wolno pic alkoholu i palic papierosow, a jak maja swoj Ramadan, to w ciagu dnia nie wolno Im nawet nic jesc ! Tak ze co WHO "wygaduje" dzsiaj o przyszlosci ??
2015-09-28 09:32:22
Co zagraża Europejczykom?
Imigranci, którzy pokazują gest podżynania gardła i deklarują, że nie spoczną dopóki na kopule Bazyliki św. Piotra nie pojawi się półksiężyc - taka prawda!
2015-09-28 07:04:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”