czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Biletomat znaczy atrapa

Biletomat znaczy atrapa

Biletomat znaczy atrapa
Data publikacji: 2015-10-15 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:26
Wywietleń: 1303 28705

Dworzec Główny PKP. Dla pasażera, który zdany jest na korzystanie z transportu publicznego, niby miejsce kluczowe. I co? Nie kupi tam biletu na autobus czy tramwaj w Szczecinie. A już na bank nie kupi go w tzw. infokiosku, który stoi przy kładce na przystanku końcowym autobusów aż trzech linii 61, 75 i 81.

Biletomat jak mantrę „wyświetla" w dwujęzycznej wersji po polsku i angielsku komunikat, że jest wyłączony z użytku. Tak było w środowy wieczór. W czwartek też nie działał. W sytuacji, kiedy w pojazdach zazwyczaj nadal automaty, choć są, to też nieczynne, pasażer zdany jest na łaskę i niełaskę kierowcy: bilet sprzeda albo i nie.

Serwis dostawcy tych urządzeń, a jest nim spółka GMV, której ZDiTM zlecił ich montaż, wskazany więc czym prędzej. I nie tylko w tym jednym miejscu. Okazuje się, że w niektórych z tych przystankowych skrzynkowych automatach do sprzedaży biletów blokują się dotykowe ekrany przy wyborze opcji zakupu za gotówkę, jak na osiedlu Zawadzkiego. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

Biletomat znaczy atrapa Biletomat znaczy atrapa Biletomat znaczy atrapa

Komentarze

problemy z zakupem biletów
Kiedyś znalazłam się na Arkońskiej w pobliżu szpitala ani wokół ani jednego kiosku zauważyłam jeden biletomat podeszłam wyświetlał się komunikat " nieczynny" z dusza na ramieniu postanowiłam jechać na gapę.Wiem ,ze w razie kontroli nie miałabym żadnego wytłumaczenia .Akurat wsiadłam do tramwaju nie mającego w środku biletomatu.
2015-10-17 22:05:33
Gość
A jak już działa, to potwierdzenie zakupu biletu, przy płatności kartą, jest 4 razy większe niż sam bilet i jest wydrukowane na grubszym niż bilet papierze.
2015-10-15 14:39:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”