piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Biletomat znaczy atrapa

Biletomat znaczy atrapa

Biletomat znaczy atrapa
Data publikacji: 2015-10-15 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1939 28705

Dworzec Główny PKP. Dla pasażera, który zdany jest na korzystanie z transportu publicznego, niby miejsce kluczowe. I co? Nie kupi tam biletu na autobus czy tramwaj w Szczecinie. A już na bank nie kupi go w tzw. infokiosku, który stoi przy kładce na przystanku końcowym autobusów aż trzech linii 61, 75 i 81.

Biletomat jak mantrę „wyświetla" w dwujęzycznej wersji po polsku i angielsku komunikat, że jest wyłączony z użytku. Tak było w środowy wieczór. W czwartek też nie działał. W sytuacji, kiedy w pojazdach zazwyczaj nadal automaty, choć są, to też nieczynne, pasażer zdany jest na łaskę i niełaskę kierowcy: bilet sprzeda albo i nie.

Serwis dostawcy tych urządzeń, a jest nim spółka GMV, której ZDiTM zlecił ich montaż, wskazany więc czym prędzej. I nie tylko w tym jednym miejscu. Okazuje się, że w niektórych z tych przystankowych skrzynkowych automatach do sprzedaży biletów blokują się dotykowe ekrany przy wyborze opcji zakupu za gotówkę, jak na osiedlu Zawadzkiego. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

Biletomat znaczy atrapa Biletomat znaczy atrapa Biletomat znaczy atrapa

Komentarze

problemy z zakupem biletów
Kiedyś znalazłam się na Arkońskiej w pobliżu szpitala ani wokół ani jednego kiosku zauważyłam jeden biletomat podeszłam wyświetlał się komunikat " nieczynny" z dusza na ramieniu postanowiłam jechać na gapę.Wiem ,ze w razie kontroli nie miałabym żadnego wytłumaczenia .Akurat wsiadłam do tramwaju nie mającego w środku biletomatu.
2015-10-17 22:05:33
Gość
A jak już działa, to potwierdzenie zakupu biletu, przy płatności kartą, jest 4 razy większe niż sam bilet i jest wydrukowane na grubszym niż bilet papierze.
2015-10-15 14:39:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie