Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Stojaki rowerowe inspirowane Wyspiańskim

Data publikacji: 2017-03-22 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-12 11:26
Stojaki rowerowe inspirowane Wyspiańskim
Pierwszy z dziewięciu stojaków rowerowych inspirowanych Stanisławem Wyspiańskim zamontowano obok Teatru Słowackiego w Krakowie Fot. PAP/Jacek Bednarczyk  

Stojaki rowerowe, których kształt nawiązuje do stylu pisma Stanisława Wyspiańskiego, pojawią się w sąsiedztwie gmachów instytucji kultury w Krakowie. Pierwszy, przedstawiający napis „Sztuka”, stanął przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Stojaki rowerowe pod hasłem „Przypnij się do Kultury i Sztuki !” to jeden z pomysłów wybranych do realizacji przez mieszkańców regionu w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Projekt otrzymał 90 tys. zł.

– Wydaje się, że to jest jeden z tych projektów, zarazem piękny artystycznie i funkcjonalny, który zrodził się z potrzeby serca i praktycznej, czyli tego, co można dobrego zrobić dla miłośników jednośladów w Krakowie – zaznaczył członek zarządu województwa Grzegorz Lipiec.

W sumie w całym mieście pojawi się dziewięć rowerowych instalacji, które zostały zainspirowane pismem Stanisława Wyspiańskiego, malarza i dramaturga. Kolejne napisy, takie jak „Muzyka”, „Muzeum”, „Kultura” i „Kantor” zamontowane będą w sąsiedztwie gmachów wojewódzkich instytucji kultury: Opery Krakowskiej, Filharmonii im. Karola Szymanowskiego, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Etnograficznego, Muzeum Archeologicznego, Małopolskiego Instytutu Kultury, Małopolskiego Ogrodu Sztuki oraz Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka”.

(pap)

 

Na zdjęciu: Pierwszy z dziewięciu stojaków rowerowych inspirowanych Stanisławem Wyspiańskim

Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

łał
2017-03-27 10:16:41
Jaki fakultet trzeba skończyć, żeby wiedzieć, że to stojak rowerowy? Kiedyś taki jeden przypiął rower do płotu, i dostał mandat, bo to była "instalacja artystyczna" znanego zresztą artysty.
Remik
2017-03-26 09:55:24
Ale wiocha z tym Wyspiańskim. Ani ładne ani praktyczne. Na dodatek potencjalnie niebezpieczne dla pieszych.
many
2017-03-23 08:07:09
Mówić chcemy po wyspiańsku, a nie nowocześnie-drańsku!
bolo
2017-03-22 20:57:43
- wolę "Frygi" niż to "wyspiańskie"!!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA