Niedziela 24 października 2021r. 
REKLAMA

Bieg Charytatywny „Piątka dla Szczecina”

Data publikacji: 2019-10-21 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-21 17:06
Bieg Charytatywny „Piątka dla Szczecina”
 

Bieg Charytatywny „Piątka dla Szczecina” na rzecz małego Lucjana organizuje V Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Po raz kolejny szkoła zaprasza więc wszystkich miłośników biegania oraz nordic walking do udziału w wydarzeniu sportowym. Tym razem ma ono pomóc chłopcu odzyskać zdrowie i sprawność.

Lucek ma dopiero dwa lata, a za sobą kilka poważnych operacji nóżki. Dzięki staraniom lekarzy i rodziców koszmar amputacji odszedł w zapomnienie. To jednak nie koniec drogi po sprawność Lucka. Chłopiec rośnie i musi mieć wymieniony pręt teleskopowy, który wyciąga się wraz ze wzrostem jego nóżki. Przed nim i jego rodzicami kolejna operacja oraz niepewność, bo znów trzeba zebrać ogromną sumę pieniędzy. Rodzice robią co mogą, by nie stracić tego, co udało się już osiągnąć. Celem biegu „Piątka dla Szczecina” jest pomoc w zebraniu środków finansowych na operację - wymianę pręta teleskopowego niezwykłej nóżki małego Lucjana.

V LO zaprasza wszystkich do wzięciu udziału w biegu charytatywnym i aktywnego wsparcia małego Lucka w drodze do zdrowia. Bieg odbędzie się w sobotę, 26 października o godz. 10.00 w Parku Kasprowicza, zbiórka przy Pomniku Czynu Polaków. Odbędą się biegi dla dzieci do 12 lat (wpisowe 15 zł), biegi na dystansie 2,5 km i 5 km oraz Nordic Walking na dystansie 5 km (wpisowe: 30 zł do 21 października, 40 zł do 25 października, 50 zł w dniu zawodów).

Wydarzenie zrodziło się z inicjatywy dwóch nauczycielek wychowania fizycznego V LO: Justyny Wesołowskiej i Marty Młynarczyk, które do tej pory zorganizowały już kilka podobnych akcji.

- Pragniemy zachęcić wszystkich do udziału w naszym szkolnym przedsięwzięciu „Piątka dla Szczecina”, które odbędzie się 26 października w sobotę. Tym razem zapraszamy wszystkich do wzięciu udziału w biegu i aktywnego wsparcia małego Lucka w drodze do zdrowia - podkreślają organizatorki. - Zapisujcie się i pomagajcie, nawet jeśli myślicie, że nie macie kondycji, nie szkodzi. Można trochę pobiec, trochę przejść albo w ogóle tylko przejść. Zmotywujcie także swoich znajomych. Im więcej nas, tym bardziej możemy pomóc Luckowi.

Regulamin, formularz rejestracyjny oraz zapisy na stronie: www.protiming24.pl (zakładka zapisy). Uczniowie, nauczyciele i pracownicy V LO mogą dokonać płatności w biurze zawodów w holu szkoły. Istniejet też możliwość bezpośredniego wsparcia zbiórki funduszy na operację Lucjana poprzez skarbonkę akcji „Piątka dla Szczecina” w fundacji Siepomaga.pl. Adres zbiórki: https://www.siepomaga.pl/piatkadlaszczecina-lucek. Bieżące informacje o akcji: Facebook @piatkadlaszczecina5LO. ©℗

Elżbieta KUBERA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ