piątek, 22 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Biało-czerwone lokomotywy Intercity już na torach

Biało-czerwone lokomotywy Intercity już na torach [GALERIA]

Biało-czerwone lokomotywy Intercity już na torach
Data publikacji: 2018-07-11 21:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 18:44
Wywietleń: 2199 337918

Na tory wyjechały pierwsze lokomotywy PKP Intercity ozdobione okolicznościową, biało-czerwoną grafiką. W ten sposób narodowy przewoźnik kolejowy uczestniczy w obchodach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nowy wygląd mieć będzie 20 lokomotyw PKP Intercity. W narodowych barwach pojawi się 6 maszyn EU44, czyli popularnych Husarzy, oraz 14 typu EP09. Pierwsze z nich już jeżdżą po torach. Oklejone lokomotywy będą wykorzystywane do obsługi połączeń w całej Polsce i za granicą, m.in. na trasach: Warszawa – Poznań – Berlin, Trójmiasto – Bydgoszcz – Poznań – Berlin, Trójmiasto – Warszawa – Kraków, Przemyśl – Kraków – Opole – Wrocław.

Dodatkowo 60 elektrycznych zespołów trakcyjnych, czyli nowoczesnych pociągów zespolonych - Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART, jeździ z naklejkami programu „Niepodległa” na czole. Jest nią cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego. Oklejone lokomotywy oraz EZT będzie można zobaczyć na torach do końca tego roku.

- Główną ideą naszych działań związanych z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest pokazanie różnych sposobów świętowania tego wyjątkowego wydarzenia. Grafika, która zdobi nasze lokomotywy, ukazuje różnych Polaków z całego kraju, od morza do gór, od dzieci do emerytów, którzy na swój sposób cieszą się z odzyskanej wolności. Na co dzień wozimy po całym kraju i za granicę miliony Polaków, dlatego zależy nam na tym, aby ta wyjątkowa rocznica łączyła nas wszystkich - wyjaśnia Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity SA.

PKP Intercity planuje kolejne akcje w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W ich ramach przewoźnik będzie zachęcał do tego, aby poznawać nasz kraj: jego historię, tradycję, kulturę, najciekawsze miejsca. 

(g)

Fot. PKP ICBiało-czerwone lokomotywy Intercity już na torach Biało-czerwone lokomotywy Intercity już na torach Biało-czerwone lokomotywy Intercity już na torach Biało-czerwone lokomotywy Intercity już na torach

Komentarze

A TLK też pomalują?
Czy ktoś widział te EU44 w Szczecinie? A może ten "narodowy przewoźnik kolejowy" nie wie nic o Szczecinie? Zaczynam wątpić w linię Kuriera Szczecińskiego, może niech zmieni nazwę na Kurier Partyjny?
2018-07-12 18:37:30
szczecin
najlepsza trasy z Gdańska do Berlina to kolejowa przez Poznań jak i samochodowa też.Co dobitnie pokazuje ostatnie 20 lat zapomnienia że Szczecin to też Polska
2018-07-12 13:31:54
kowalski
Kiedyś to nawet autobusy miejskie były biało (kremowo) - czerwone.
2018-07-12 10:45:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy