niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Intercity czci Niepodległą

Intercity czci Niepodległą

Intercity czci Niepodległą
Data publikacji: 2017-11-11 16:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13 19:50
Wywietleń: 790 300551

PKP Intercity włącza się do obchodów 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W sobotę 11 listopada kasjerzy i drużyny konduktorskie przewoźnika mają przypięte do mundurów znaczki akcji „Niepodległa”.

Inicjatywa PKP Intercity jest owocem współpracy spółki z Biurem Programu „Niepodległa”, organizatorem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, które przypada w 2018 r. Dla  uhonorowania tegorocznego święta pracownicy obsługi kas i drużyn konduktorskich mają przypięte specjalne biało-czerwone znaczki inicjatywy „Niepodległa” – z cyfrowo odświeżonym rękopisem Józefa Piłsudskiego.

- Poprzez uczestnictwo w tej zaszczytnej inicjatywie chcemy włączyć się w obchody tegorocznego Święta Niepodległości i przypominać pasażerom naszych pociągów o wydarzeniach sprzed blisko stu lat. Jako państwowy przewoźnik, wraz z organizatorem akcji, planujemy zaangażować się w przyszłoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – podkreśla Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity SA.
Pracownicy kas znaczki akcji mają przypięte na wysokości lewej górnej kieszeni marynarki, żakietu lub koszuli, tuż obok identyfikatora. Z kolei drużyny konduktorskie – w lewej klapie marynarki, zamiast logo PKP Intercity. W ten symboliczny sposób przewoźnik czci pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku, gdy po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Program Wieloletni „Niepodległa” to ogólnopolska inicjatywa powołana z myślą o przyszłorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach akcji planowane są projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne czy wydawnicze w całym kraju oraz za granicą, poświęcone jubileuszowi Święta Niepodległości. Do inicjatywy, jako jeden z partnerów, włączyło się także PKP Intercity. Więcej na stronie www.niepodlegla.gov.pl .

(mg)

 

Komentarze

Brawo...
Niepodlegle Intercity !
2017-11-12 01:26:50
o
logo każdy sobie tworzyć może i zorganizowanie przypiąć na prawym pośladku..a gdzie faktyczna realizacja umowy wynikająca z kupna biletu- PUNKTUALNOŚĆ?
2017-11-11 18:02:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy