Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Intercity czci Niepodległą

Data publikacji: 11 listopada 2017 r. 16:51
Ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2017 r. 19:50
Intercity czci Niepodległą
 

PKP Intercity włącza się do obchodów 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W sobotę 11 listopada kasjerzy i drużyny konduktorskie przewoźnika mają przypięte do mundurów znaczki akcji „Niepodległa”.

Inicjatywa PKP Intercity jest owocem współpracy spółki z Biurem Programu „Niepodległa”, organizatorem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, które przypada w 2018 r. Dla  uhonorowania tegorocznego święta pracownicy obsługi kas i drużyn konduktorskich mają przypięte specjalne biało-czerwone znaczki inicjatywy „Niepodległa” – z cyfrowo odświeżonym rękopisem Józefa Piłsudskiego.

- Poprzez uczestnictwo w tej zaszczytnej inicjatywie chcemy włączyć się w obchody tegorocznego Święta Niepodległości i przypominać pasażerom naszych pociągów o wydarzeniach sprzed blisko stu lat. Jako państwowy przewoźnik, wraz z organizatorem akcji, planujemy zaangażować się w przyszłoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – podkreśla Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity SA.
Pracownicy kas znaczki akcji mają przypięte na wysokości lewej górnej kieszeni marynarki, żakietu lub koszuli, tuż obok identyfikatora. Z kolei drużyny konduktorskie – w lewej klapie marynarki, zamiast logo PKP Intercity. W ten symboliczny sposób przewoźnik czci pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku, gdy po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Program Wieloletni „Niepodległa” to ogólnopolska inicjatywa powołana z myślą o przyszłorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach akcji planowane są projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne czy wydawnicze w całym kraju oraz za granicą, poświęcone jubileuszowi Święta Niepodległości. Do inicjatywy, jako jeden z partnerów, włączyło się także PKP Intercity. Więcej na stronie www.niepodlegla.gov.pl .

(mg)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brawo...
2017-11-12 01:26:50
Niepodlegle Intercity !
o
2017-11-11 18:02:38
logo każdy sobie tworzyć może i zorganizowanie przypiąć na prawym pośladku..a gdzie faktyczna realizacja umowy wynikająca z kupna biletu- PUNKTUALNOŚĆ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA