niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pomnik w 100-lecie niepodległości

Pomnik w 100-lecie niepodległości [GALERIA]

Pomnik w 100-lecie niepodległości
Data publikacji: 2018-11-11 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 3537 360654

W dniu Święta Niepodległości odsłonięto w Szczecinie pomnik upamiętniający setną rocznicę odrodzenia suwerennej Polski. Pomnik stanął w bezpośrednim sąsiedztwie Bazyliki św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy. Uroczystość odsłonięcia poprzedziła msza święta odprawiona w Bazylice.

Pomnik ma wysokość około 5 metrów i przestawia postać Matki Boskiej, u stóp której rozpościera skrzydła orzeł. Na pomniku widnieje napis "W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę".

(a)

Fot. Grzegorz Siwa

Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości Pomnik w 100-lecie niepodległości

Komentarze

cvap kościelny
Nieuki "narodowcy"! Historii Narodu Polskiego nie znacie! A czy wiecie, że Król Polski -Kazimierz Wielki ,był kilkakrotnie obkładany klątwą przez watykańskie wtyczki zwane bi skopami???
2018-11-13 19:15:27
Faktycznie - o godz. 20:48:00
W ramach rewanzu: PO-wiedzial co "jako-tako sie dopiero z Wiki dowiedzial"... Lewacki PO-stkomunista !!
2018-11-11 21:37:23
No to do: @ Do...cccapa...
A, A, A wiesz w ilu procentach %... i Kto stoi "czy sie kryje" za: Wiki czy Kiki-pedia...??
2018-11-11 21:27:00
@ Do...cccapa...
To pdręcznik Historii Polski a nie lewackie materiały. Tego też już w PiSdzielczych szkołach nie uczą? Poducz się np. z Wikipedii...kacznazisto.
2018-11-11 20:48:00
Prywatna opinia
Bo Matka Boska az z Afryki... to dlatego taka ciemna i dlaczego Orzel nie bielszy...czyli bialy - gdzie o kolorze Korony juz nie wspomne ???
2018-11-11 20:43:14
Do... cccapa
A w jakich Lewackich materialach to PO-szukales...???
2018-11-11 20:30:01
cap kościelny
Ostatni Król Najjasniejszej Rzeczypospolitej, który nie uznawał zwierzchności watykańskich bożków nad Koroną-Bolesław Śmiały, zwany też Szczodrym, musiał uciąć łeb biskupowi - buntownikowi Stanisławowi ze Szczepanowa. Za to watykańscy zanarchizowali część rycerstwa, ci zaś wzniecili bunt przeciw Królowi. Bolesław Szczodry uszedł na Węgry. Polska na wieki utraciła suwerenność i nadal pozostaje pod kiecką watykańskich...