Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Biała flota wznawia rejsy

Data publikacji: 2019-04-11 06:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Biała flota wznawia rejsy
 

Na wody Odry i Zalewu Szczecińskiego wyruszają bliźniacze jednostki pasażerskie „Odra Queen” i „Peene Queen”. Rozpoczyna się ich pierwszy sezon pod egidą Unity Line (spółki z Grupy Polskiej Żeglugi Morskiej). Armator przejął statki w listopadzie 2018 roku, poszerzając tym samym swoją ofertę wycieczkową. Wcześniej zarządzała nimi spółka Polsteam-Żegluga Szczecińska.

– Przygotowując się do otwarcia nowego sezonu, Unity Line dołożyło wszelkich starań, aby propozycje rejsów były zróżnicowane i atrakcyjne, a komfort podróżowania stał na wysokim poziomie – podkreśla Katarzyna Antoń, kierownik Działu Marketingu w Unity Line.

Od kwietnia na pokładzie „Odra Queen” i „Peene Queen” codziennie można odbyć wycieczkę po szczecińskim porcie i dalej – do Trzebieży czy Stepnicy. A w maju ruszają rejsy do Świnoujścia.

– Podczas majówki, od 1 do 5 maja, „Odra Queen” będzie kursowała do nadmorskiego kurortu codziennie – dodaje K. Antoń. – Po tym terminie rejsy będą odbywać się tylko w weekendy i święta – do końca września.

Nowością są wycieczki do tzw. betonowca na jeziorze Dąbie, pierwsze już podczas majówki.

Unity Line oferuje m.in. cztery rodzaje rejsów statkami białej floty. Firmowy adresowany jest do wszystkich, którzy chcą zorganizować niebanalne spotkanie integracyjne czy biznesowe. Można zdecydować się na jedną z dostępnych tras lub wymyślić własną. Krajoznawczy to okazja do podziwiania Szczecina od strony wody (do wyboru są dwie trasy). Rejs edukacyjno-krajoznawczy skierowany jest do młodzieży szkolnej. Rejs turystyczno-krajoznawczy do Świnoujścia to okazja, aby podróż statkiem połączyć z wypoczynkiem na nadmorskiej plaży i wrócić bez stania w korkach.

Ponadto od maja do lipca „Peene Queen” wyruszy w pięć wyjątkowych dwugodzinnych rejsów. W ich trakcie taneczną imprezę na pokładzie rozkręci DJ Twister. Zabawa będzie trwała długo po zacumowaniu do brzegu. Bilety na imprezę można kupić za pośrednictwem platformy bilety.fm.

Szczegółowe informacje na temat rejsów białej floty dostępne są na stronie internetowej: www.statki.net.pl. ©℗

(ek)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

stary szczecinianin
2019-04-11 18:19:53
cd NEMO a DIANA ? !!!!!!! Juliszka, Margitka, Jaś, Małgosia,
nemo
2019-04-11 14:04:01
Pływała Dziewanna, Telimena, Lilla Weneda i inne o swojskich nazwach.
troche starszy szczecinianin
2019-04-11 12:07:00
Pooopieram!!
stary szczecinianin
2019-04-11 10:19:24
niechaj to szczecinianie pamiętają, że te dwa stateczki zakupione w 1990 roku w Moskwie (ZSRR) na chrzcie otrzymały typowo polskie imiona JAGNA i DANUSIA. Mozna to sprawdzic w rejestrze nazw statków prowadzonym przez PRS. Ktoś później na czas czarteru zmienił nazwy na „Odra Queen” i „Peene Queen” i tak już do dziś pozostało. A szkoda. A może należałoby przywrócić pierwotne imiona ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA