poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Biała flota rozpoczęła sezon

Biała flota rozpoczęła sezon

Biała flota rozpoczęła sezon
Data publikacji: 2016-04-05 17:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 2043 127045

Po zimowej przerwie statki białej floty w Szczecinie rozpoczęły nowy sezon żeglugowy. Już 11 marca zabrała turystów na wycieczkę po Odrze „Dziewanna”. Również w minionym miesiącu popłynęła z pasażerami „Odra Queen”. Od kwietnia jest więcej rejsów, a prawdziwego ożywienia na wodzie można się spodziewać w maju.

Rejsy statkami białej floty są popularne wśród zorganizowanych grup turystycznych odwiedzających Szczecin.

– Od lat ściśle współpracujemy z sześcioma przewodnikami, którzy pokazują turystom miasto również od strony wody – mówi Andrzej Wójcik, kierownik działu sprzedaży w spółce Polsteam Żegluga Szczecińska, oferującej wycieczki po Odrze na statkach „Odra Queen” i „Peene Queen”.

Na ich pokładach chętnie też goszczą turyści indywidualni, wśród których nie brakuje mieszkańców Szczecina. W kwietniu jednostki kursują dwa razy dziennie (o godz. 12 i 15), przy czym musi się zebrać co najmniej 25 osób chętnych, by rejs się odbył. W pełni sezonu – od maja do sierpnia – każdego dnia proponowane są cztery wycieczki. Trwają niecałą godzinę. Trasa rozpoczyna się u stóp Wałów Chrobrego. Na wysokości Starego Miasta statek zawraca i płynie obok Wyspy Grodzkiej, elewatora „Ewa”, dalej Kanałem Grabowskim i Przekopem Mieleńskim wzdłuż Gryfii, następnie w okolicy nabrzeży Huk i Snop nawraca. Od lat cena biletów się nie zmienia: normalny kosztuje 22 zł, a ulgowy – 17 zł.

Oprócz regularnych rejsów, na życzenie organizowane są specjalne wycieczki po zakątkach szczecińskiego portu, a także dłuższe czarterowe wyprawy.

Na „Odrze Queen” i „Peene Queen” są dwa pokłady: widokowy (otwarty) oraz klimatyzowany (zamknięty) z minibarem.

Zbliżoną ofertę ma „Dziewanna”, cumująca przy nabrzeżu Pasażerskim. Jej właściciel, kapitan Janusz Just zaprasza na rejsy turystyczne i biznesowe. Do wyboru są różne trasy, po szczecińskim porcie, jeziorze Dąbie i kanale Święta. Statek można też wynająć na imprezy okolicznościowe. Ceny na „Dziewannie” są podobne jak na „Odrze Queen” i „Peene Queen”. Armatorzy zgodnie twierdzą, że nie rywalizują ze sobą. Uważają też, że w Szczecinie jest miejsce dla większej liczby statków białej floty.

Dodajmy, że propozycje dotyczące wspomnianych jednostek uzupełniają rejsy czarterowe „Joanny”. Na statku, który cumuje przy bulwarze Piastowskim, organizowane są imprezy firmowe i okolicznościowe. W zeszłym roku atrakcją były weekendowe wycieczki na jezioro Dąbie o zachodzie słońca. W tym sezonie „Joanna” już pływała w marcu, a kolejne zlecenia dotyczą maja i następnych miesięcy.©℗

(ek)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Biała flota rozpoczęła sezon Biała flota rozpoczęła sezon Biała flota rozpoczęła sezon Biała flota rozpoczęła sezon Biała flota rozpoczęła sezon

Komentarze

marek
A co z wodolotem Bosman Express ? Na żyletki ?
2016-06-21 13:50:05
arek
A kiedy doczekamy się prawdziwej białej floty z rejsami do Świnoujścia, Wrocławia, Frankfurtu nad Odrą lub Berlina? Tych kilku stateczków wycieczkowych nie można nazwać białą flotą.
2016-05-20 14:08:00
Info
Nie porównuj Bydgoszczy, przez którą Brda biegnie wzdłuż i tam ma to sens, ze Szczecinem, którego lewobrzeżna część tylko styka się z Odrą i dalej idzie w kierunku zachodnio-północnym.
2016-04-06 07:52:23
Mirek
Wow !! Trzy, leciwe starowinki. BIAŁA FLOTA. Ale dobre i to
2016-04-05 20:51:45
ja
Ciekawe czy w tym wieku doczekamy sie tramwaju wodnego jak to ma miejsce np w Bydgoszczy ?pewnie nie prędko, na pewno są dofinansowania z ue na zakup kilku sztuk takiego taboru/jednostek no ale dla naszych mistrzow planowania i logistyki i pozyskiwania funduszy z ue to pewnie za trudnę ,szczegolnie po dobrej zmianie.
2016-04-05 19:15:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie