Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Biała flota rozpoczęła sezon

Data publikacji: 05 kwietnia 2016 r. 17:53
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Biała flota rozpoczęła sezon
 

Po zimowej przerwie statki białej floty w Szczecinie rozpoczęły nowy sezon żeglugowy. Już 11 marca zabrała turystów na wycieczkę po Odrze „Dziewanna”. Również w minionym miesiącu popłynęła z pasażerami „Odra Queen”. Od kwietnia jest więcej rejsów, a prawdziwego ożywienia na wodzie można się spodziewać w maju.

Rejsy statkami białej floty są popularne wśród zorganizowanych grup turystycznych odwiedzających Szczecin.

– Od lat ściśle współpracujemy z sześcioma przewodnikami, którzy pokazują turystom miasto również od strony wody – mówi Andrzej Wójcik, kierownik działu sprzedaży w spółce Polsteam Żegluga Szczecińska, oferującej wycieczki po Odrze na statkach „Odra Queen” i „Peene Queen”.

Na ich pokładach chętnie też goszczą turyści indywidualni, wśród których nie brakuje mieszkańców Szczecina. W kwietniu jednostki kursują dwa razy dziennie (o godz. 12 i 15), przy czym musi się zebrać co najmniej 25 osób chętnych, by rejs się odbył. W pełni sezonu – od maja do sierpnia – każdego dnia proponowane są cztery wycieczki. Trwają niecałą godzinę. Trasa rozpoczyna się u stóp Wałów Chrobrego. Na wysokości Starego Miasta statek zawraca i płynie obok Wyspy Grodzkiej, elewatora „Ewa”, dalej Kanałem Grabowskim i Przekopem Mieleńskim wzdłuż Gryfii, następnie w okolicy nabrzeży Huk i Snop nawraca. Od lat cena biletów się nie zmienia: normalny kosztuje 22 zł, a ulgowy – 17 zł.

Oprócz regularnych rejsów, na życzenie organizowane są specjalne wycieczki po zakątkach szczecińskiego portu, a także dłuższe czarterowe wyprawy.

Na „Odrze Queen” i „Peene Queen” są dwa pokłady: widokowy (otwarty) oraz klimatyzowany (zamknięty) z minibarem.

Zbliżoną ofertę ma „Dziewanna”, cumująca przy nabrzeżu Pasażerskim. Jej właściciel, kapitan Janusz Just zaprasza na rejsy turystyczne i biznesowe. Do wyboru są różne trasy, po szczecińskim porcie, jeziorze Dąbie i kanale Święta. Statek można też wynająć na imprezy okolicznościowe. Ceny na „Dziewannie” są podobne jak na „Odrze Queen” i „Peene Queen”. Armatorzy zgodnie twierdzą, że nie rywalizują ze sobą. Uważają też, że w Szczecinie jest miejsce dla większej liczby statków białej floty.

Dodajmy, że propozycje dotyczące wspomnianych jednostek uzupełniają rejsy czarterowe „Joanny”. Na statku, który cumuje przy bulwarze Piastowskim, organizowane są imprezy firmowe i okolicznościowe. W zeszłym roku atrakcją były weekendowe wycieczki na jezioro Dąbie o zachodzie słońca. W tym sezonie „Joanna” już pływała w marcu, a kolejne zlecenia dotyczą maja i następnych miesięcy.©℗

(ek)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

marek
2016-06-21 13:50:05
A co z wodolotem Bosman Express ? Na żyletki ?
arek
2016-05-20 14:08:00
A kiedy doczekamy się prawdziwej białej floty z rejsami do Świnoujścia, Wrocławia, Frankfurtu nad Odrą lub Berlina? Tych kilku stateczków wycieczkowych nie można nazwać białą flotą.
Info
2016-04-06 07:52:23
Nie porównuj Bydgoszczy, przez którą Brda biegnie wzdłuż i tam ma to sens, ze Szczecinem, którego lewobrzeżna część tylko styka się z Odrą i dalej idzie w kierunku zachodnio-północnym.
Mirek
2016-04-05 20:51:45
Wow !! Trzy, leciwe starowinki. BIAŁA FLOTA. Ale dobre i to
ja
2016-04-05 19:15:05
Ciekawe czy w tym wieku doczekamy sie tramwaju wodnego jak to ma miejsce np w Bydgoszczy ?pewnie nie prędko, na pewno są dofinansowania z ue na zakup kilku sztuk takiego taboru/jednostek no ale dla naszych mistrzow planowania i logistyki i pozyskiwania funduszy z ue to pewnie za trudnę ,szczegolnie po dobrej zmianie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA