Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Bezprawnie zamknęli obwodnicę?

Data publikacji: 2018-07-11 07:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Bezprawnie zamknęli obwodnicę?
 

Niedawno pisaliśmy o uroczystości otwarcia trzeciego fragmentu kołobrzeskiej obwodnicy, która wywołała spory niesmak w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Sprawa ma swój ciąg dalszy.

Przypomnijmy, że droga wybudowana ze środków Skarbu Państwa w ramach powstającej trasy ekspresowej S6 została oddana do użytku przez GDDKiA w minioną środę około g. 13. Po krótkim czasie, gdy jeździły nią już samochody, zamknęły ją władze kurortu. Zrobiły to po to, by godzinę później znów otworzyć trasę, ale przed kamerami i w blasku fleszy. Włodarze miasta zapomnieli, że uzgodnili z GDDKiA, iż otwarcie drogi dla ruchu będzie miało jedynie techniczny charakter. Przecinanie wstęgi nie było przewidywane. Stało się jednak inaczej. Na dodatek na samorządową imprezę na drodze nie zaproszono przedstawicieli inwestora, czyli de facto jej właściciela.

Na wieść o złamaniu wcześniejszych ustaleń szczeciński oddział GDDKiA wystosował oświadczenie, w którym krytycznie odniósł się do wydarzenia. Na tym nie koniec. Inwestor po szczegółowej analizie zaistniałej sytuacji doszedł do wniosku, że władze Kołobrzegu zamykając obwodnicę, dopuściły się naruszenia prawa, a konkretnie przepisów o ruchu drogowym. O zaistniałej sytuacji powiadomiono policję.

Kołobrzescy urzędnicy uważają, że to jakaś farsa. Właścicielem obwodnicy jest co prawda Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ale jej administratorem na podstawie zawartego porozumienia jest gmina Kołobrzeg. Samorządowcy twierdzą, że starali się zaprosić na otwarcie drogi przedstawicieli GDDKiA, ale ci nie byli zainteresowani udziałem w uroczystości. Podkreślają przy tym, że jako zarządca najnowszego fragmentu obwodnicy, mieli prawo do czasowego wstrzymania ruchu na niej. Innego zdania jest GDDKiA, która nie tylko podkreśla, że nadal zarządza ruchem na nowej drodze, ale również, że o planowanym jej uroczystym otwarciu nie została poinformowana. ©℗

(pw)

Fot. archiwum

Most na Parsęcie w ciągu obwodnicy Kołobrzegu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Andrzej
2018-07-11 09:58:55
A gdzie sa pasy techniczne na tej drodze?
SKANDAL
2018-07-11 09:34:45
A to byki niemyte ! Żeby drogę zamykać dla kotleta i medalu !
wykorzystać każdą okazję bo ----
2018-07-11 09:10:33
Kampania wyborcza już trwa, a to okazja aby zaprezentować się przed swoimi kamerami
po co
2018-07-11 08:38:55
Miała być pokazówka, więc była.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA