Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Bezpłatne badania. W kobiecym interesie

Data publikacji: 06 czerwca 2023 r. 23:32
Ostatnia aktualizacja: 07 czerwca 2023 r. 11:15
Bezpłatne badania. W kobiecym interesie
Fot. Gedeon Richter Polska  

W najbliższy piątek w Szczecinie, w sobotę w Świnoujściu, a w niedzielę w Międzyzdrojach zagości mobilny gabinet ginekologiczny. Będzie można w nim skorzystać z darmowych konsultacji oraz badań ginekologicznych.

W ten sposób inicjator kampanii "Dostrzegamy! Badamy. W kobiecym interesie", firma farmaceutyczna Gedeon Richter Polska, po raz piąty przypomina Polkom o konieczności wykonywania badań diagnostycznych, zwracając szczególną uwagę na kobiety po 59. roku życia, w tym kobiety ze stwierdzoną niepełnosprawnością. Kampania została objęta m.in. patronatem merytorycznym Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

- W gabinetach, w których przyjmuję, do rzadkości należą wizyty kobiet w wieku senioralnym, a jeśli do nich dochodzi, to nigdy lub prawie nigdy nie mają charakteru wizyty profilaktycznej - mówi dr Joanna Bonarek-Sztaba, ginekolog, położnik. - Zawsze zastanawiam się z czego to wynika. Czy po przekroczeniu pewnej granicy wieku dochodzimy do wniosku, że ginekologia nas już nie dotyczy? Nic bardziej mylnego! Kobieta w każdym wieku powinna pójść do ginekologa przynajmniej raz w roku. Istnieją schorzenia ginekologiczne, jak np. stany zapalne w obrębie miednicy mniejszej, które przytrafiają się kobietom w wieku 35, ale również 75 lat. Niestety mamy tendencję do przypisywania wielu niedyspozycji wiekowi myśląc, że po prostu tak musi być, a do tego tendencję tę projektujemy na przyszłe pokolenia i w ten sposób tkwimy w błędnym kole.

- Ruszamy w Polskę naszym mobilnym gabinetem ginekologicznym, aby pokazać, że kobiety nie są i nie mogą być niewidzialne, a ich potrzeby dbania o zdrowie nie mogą znikać wraz z wiekiem - ogłaszają organizatorzy kampanii. 

Mobilny Gabinet Ginekologiczny, specjalnie przystosowany do potrzeb kobiet z niepełnosprawnościami, zaparkuje już 9 czerwca w Szczecinie (Netto Arena Szczecin, ul. Władysława Szafera 3/5/7). A 10 czerwca - w Świnoujściu (parking przy Kauflandzie), zaś 11 czerwca w Międzyzdrojach (przychodnia przy ul. Niepodległości 10a).

Organizatorzy zapowiadają, że zainteresowane kobiety, w godz. 10-16, będą mogły skorzystać z darmowych konsultacji ginekologicznych oraz badań (cytologia płynna, USG ginekologiczne, test na obecność wirusa HPV), a także z konsultacji z fizjoterapeutką uroginekologiczną.

Na badania mogą zapisać się wszystkie kobiety, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet 59+, bez względu na miejsce zamieszkania, narodowość czy stopień niepełnosprawności. Wymogiem jest posiadanie ze sobą dowodu osobistego lub paszportu. Pacjentki bez orzeczenia o niepełnosprawności mogą zapisać się na wizytę osobiście, w dniu badania, na miejscu. Pacjentki w wieku 59+ (rok urodzenia 1964 i wcześniej) oraz z niepełnosprawnościami mogą umawiać się na badanie pod numerem telefonu 452 852 886 (do piątku w godz. 10-16, w sobotę i niedzielę w godz. 8-16) lub e-mailowo: zapisy@wkobiecyminteresie.pl (konieczne podanie numeru Legitymacji Osoby z Niepełnosprawnością). 

Więcej na stronie: www.wkobiecyminteresie.pl

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dawny PGR
2023-06-08 17:48:36
takie mobilki to po wsiach powinny jeździć a nie do miast.
@;/
2023-06-07 11:00:40
Ponieważ producenci szczepionek ukrywają ich negatywne skutki a poszkodowani nie maja realnych praw dochodzenia odszkodowań za utratę zdrowia a czasem życia w wyniku niepożądanych reakcji poszczepiennych. Tak sie kończy maksymalizacja zysków kosztem zdrowia i życia ludzi. Masz pretensję że oszukani i poszkodowani ludzie przestali ufać sprzedajnym lekarzom i tzw autorytetom? Trudno nie przestać ufać gdy ludzie dowiadują się że kłamcy są na listach płac korporacji... Należy wrócić do podstaw.
;/
2023-06-07 09:05:05
@Piotr-a lekarzy ciągle i wszedzie brakuje a taka kasa, dziwne ,AI rozwiązę problemy medycyny w ciagu paru parunastu lat
;/
2023-06-07 08:14:18
Na wirus hpv jest od czerwca darmowa szczepionka ktora działa do konca zycia, niestety przez ruska propagande antyszczepow wiele osob nawet z takich szczepionek nie skorzysta wbrew interesowi swoich pociech
Piotr
2023-06-07 07:14:24
Leczenie na NFZ i odległe terminy do u specjalisty NFZ jest w interesie lekarzy prywaciarzy. Prywatny gabinet ma czas, a specjalista nie ma limitów i ograniczeń i przyjmuje każdego z duźym portfelem. Specjalista wyciąga w ten sposób nawet cztery miliony rocznie na prywatnym gabinecie i w prywatnych przychodniach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA