Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Bezpłatna pomoc prawna z nowym numerem telefonu! [FILM]

Data publikacji: 05 marca 2019 r. 23:57
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Bezpłatna pomoc prawna z nowym numerem telefonu!
prezydent.pl  

Zapisy do skorzystania z porad prawnych i obywatelskich obowiązują pod nowym numerem telefonu: 91 42 45 000. Rejestracja czynna jest w poniedziałki w godz. 7.30 do 18, a od wtorku do piątku w godz. 7.30-16 (z wyłączeniem sobót, niedziel  i dni ustawowo wolnych od pracy). Można się również zarezerwować online.

Mieszkańcy chcący skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej proszeni są o korzystanie z nowego, obowiązującego od 5 marca br., numeru telefonu oraz rejestracji online

Od stycznia 2019 r. działa w Szczecinie 13 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz 3 punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Lokale, w których można korzystać z NPP oraz NPO, są w gmachu Urzędu Miasta przy pl. Armii Krajowej 1 oraz filii UM przy ul. Rydla 39-40. Przyjęcia mieszkańców odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8-20.

W punktach nieodpłatnej pomocy prawnej porad udzielają adwokaci oraz radcy prawni. Natomiast w NPO doradcy obywatelscy, którzy wspierają osobę potrzebującą w przygotowaniu planu rozwiązania problemu, z jakim się zgłasza, np. wyjścia z zadłużenia kredytowego. 

Ustawa zmieniająca dotychczasowe zasady działania nieodpłatnej pomocy prawnej weszła w życie 1 stycznia br. Dzięki nowym przepisom, wprowadzonym z inicjatywy prezydenta RP, z tego rodzaju świadczenia skorzystać może każdy, kto zdeklaruje, że nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

(g)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA