poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bezpartyjni o ekologii

Bezpartyjni o ekologii

Bezpartyjni o ekologii
Data publikacji: 2018-10-09 20:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 1428 355451

Rozwój programu „Klimat dla zdrowia”, stworzenie parku Centralnego oraz zaproponowanie kompleksowego planu rozwoju zieleni w Szczecinie – to tylko niektóre z proekologicznych inicjatyw zaprezentowanych przez KWW Bezpartyjni.

Podczas konferencji na Jasnych Błoniach poświęconej ekologii plany Bezpartyjnych przedstawili: Piotr Krzystek, prezydent Szczecina ubiegający się o reelekcję, oraz kandydaci do Rady Miasta: Maria Myśliwiec, Michał Przepiera i Marcin Gregorczyk.

– Ekologia to jeden z głównych priorytetów naszego programu – mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Zakładamy kontynuowanie działań związanych z ochroną środowiska. Już dziś mamy program „Mewa”, „Platan” oraz „Lilia”. Naszym sztandarowym pomysłem jest utworzenie zupełnie nowego parku – parku Centralnego. To teren trzy razy większy od Jasnych Błoni i zajmie część lotniska w Dąbiu.

– Szczecin to zdecydowanie jedno z najbardziej zielonych miast. Mamy parki, skwery, bogaty drzewostan. Musimy zrobić wszystko, by z jednej strony takich przestrzeni powstawało więcej, ale także koniecznie dbać o to, co już jest. Stąd takie akcje jak krokusy czy propozycja stworzenia planu dotyczącego zieleni w Szczecinie – powiedziała Maria Myśliwiec, kandydatka z okręgu nr 4.

Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina, podkreślał, że komunikacja miejska staje się coraz bardziej ekologiczna.

– Lada moment po Szczecinie będą jeździć autobusy hybrydowe, podpisaliśmy także umowę na w pełni elektryczne. Flota w naszych jednostkach także jest wymieniana na elektryczną, a na ulicach stanęły pierwsze publiczne stacje do ładowania samochodów elektrycznych. To nie koniec naszych działań – mówił o proekologicznych inicjatywach M. Przepiera.

AK

Fot. Facebook Bezpartyjni Szczecin

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


Komentarze

Jola
ja czuję się zobowiązany na głosowanie na Krzystka, ponieważ nie wiem kto mu da lepszą pracę niż miasto Szczecin - nie zbyt dużo pracy za duże pieniądze - ??
2018-10-10 16:32:40
Zako
Pan Krzystek mówi, że ekologia to jego priorytet, a działa na podobieństwo byłego głównego niszczyciela przyrody - pana Szyszko. "Zakładamy kontynuowanie działań związanych z ochroną środowiska." Aż strach się bać tej kontynuacji. Zakładają dalsze pozbawianie miasta roślinności (głównie drzew) i zwierząt, np. ptaków. Im przyroda przeszkadza. Zostanie nam beton, asfalt i aromatyczne dymy z kominów.
2018-10-10 12:29:31
operacja koniczyna
Wpiszcie w Google: "operacja koniczyna" ! Potem poobserwujcie trochę niebo nad Szczecinem to będziecie mieli trochę ogląd na "ekologię" jakiej jesteśmy poddani!
2018-10-10 10:57:00
hehehe
Jeżeli chodzi o ekologię to pan Krzystek powinien się ze wstydu spalić - wystarczy zobaczyć co zrobiono z pięknym kiedyś skwerem na Placu Solidarności - wycięto drzewa i wybetonowano plac na którym KODziarskie oszołomstwo robi teraz swoje spędy!! Wstyd panie Krszystek i pan zabiera głos w sprawie ekologii?!!
2018-10-10 10:24:04
mms
Nowiutkie autobusy jeżdżą do Auchman lub na Prawobrzeżu, po Centrum stare trupy np. na linii 75, 53, 60, na nowych tramwajach też Miasto oszczędza. W szczycie komunikacyjnym jeżdżdżą głównie tatry z wytartymi od 30 lat siedzeniami (choć obicia miały być już dawno wymienione na markę floating garden) a po szczycie komunikacyjnym puszczane są pesy. To nie zachęca kierowców do przesiadki na komuniakcję miejską. Ten park w Dąbiu nie będzie służył mieszkańcom Centrum Szczecina nad którym jest smog, gdzie wycina się dorodne drzewa a w zamian sadzi się rachityczne odmiany co liści nie gubią albo mają ich mało by nie przemęczyć się zamiataniem.
2018-10-10 09:27:26
Logika
Czy któryś z tych ekologów zastanowił się jak w Polsce produkuje się ten ekologiczny prąd do pojazdów elektrycznych i hybrydowych? Z węgla...
2018-10-10 09:26:59
addam
Park Centralny będzie takim samym "hitem" jak parking P+R Hangarowa. Kto będzie jechał na lotnisko w Dąbiu mając blisko Puszczę Bukową czy Goleniowską. Nasadzą tam drzewek, z których połowa uschnie bo ktoś zapomni podlać itp. Ile drzew bezmyślnie wycięto w centrum Szczecina ? Krzystek musi już odpocząć od prezydentury bo pomysły jakimi sypie z rękawa są absurdalne.
2018-10-10 09:20:32
Wieloletni mieszkaniec
Puste gadanie. To za kadencji Krzystka trwa masowe wycinanie drzew. Wystarczy spojrzeć jak z pięknej al. Jana Pawła zrobili betonową pustynię z rachitycznymi krzaczkami.
2018-10-10 08:48:27
Miła
A w mieście rżnie się drzewa na potęgę w ramach ekologii.
2018-10-10 07:42:50
program platan
.. nie ma nic wspólnego z ekologią. Ci specjaliści nasadzają tysiące sztuk gatunków obcego pochodzenia. Tylko pogonić tego starego dziada Krzystka.
2018-10-09 22:14:30
Flora
Takie pomysły u tej ekipy to kompromitacja.
2018-10-09 22:06:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie