sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Bezpartyjni mogą zbierać podpisy

Bezpartyjni mogą zbierać podpisy

Bezpartyjni mogą zbierać podpisy
Data publikacji: 2017-07-19 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:25
Wywietleń: 808 276637

Marszałek Sejmu przyjął zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop partiom w samorządach". Pomysł ten od kilku miesięcy forsuje ruch Bezpartyjni, którego jednym z założycieli jest prezydent Szczecina. Teraz komitet będzie mógł zacząć zbierać podpisy pod projektem ustawy.

W czerwcu tego roku Ruch Samorządowy „Bezpartyjni” przekazał marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu projekt ustawy pt. "Stop partiom w samorządach". Ma on zapewnić m.in. równość wszystkich wyborców oraz zasady konkurencyjności. Według Bezpartyjnych obecnie kandydaci, którzy nie należą do partii, są dyskryminowani w życiu politycznym. Przepisy Kodeksu Wyborczego wyraźnie preferują partie, które mogą korzystać z np. funduszy wyborczych partii politycznych, lokali,, preferencyjnych zasad losowania numerów list wyborczych na szczeblu krajowym i z promocji za publiczne pieniądze.

Pod przygotowanym przez Bezpartyjnych projektem nowelizacji Kodeksu Wyborczego podpisało się tysiąc osób. To wymagana liczba, aby zarejestrować komitet inicjatywy ustawodawczej.

- Naszym celem jest wystawienie wspólnych list do sejmików we wszystkich województwach, pod jednym szyldem. Na pewno będziemy wystawiać kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów - zapowiadał Patryk Hałaczkiewicz, krajowy koordynator inicjatywy Bezpartyjni, w rozmowie z „Kurierem"...

W chwili przyjęcia przez marszałka Sejmu zawiadomienie o utworzeniu komitetu, będzie mógł on zacząć zbierać podpis pod projektem ustawy. A potrzeba ich 100 tysięcy.
(dar)

Komentarze

Przegrupowanie przed wyborami
Lokalny establishment próbuje kontynuować uwłaszczanie się na samorządach. Dziś w masce "bezpartyjnych". Nerwowo przebierają nóżkami, bo widzą zdecydowany front zmian w naszym kraju i wkrótce mogą pokończyć im się synekury, a oni w większości niczego poza hojnym wydawaniem publicznych pieniędzy nie potrafią. Lądowanie na rynku pracy może okazać się twarde, a dalsze życie nie tak wygodne jak do tej pory. Przypomnę, że sygnatariusz tego porozumienia - blokowacz ul. Jagiellońskiej, a wkrótce al. Wojska Polskiego, fundator Frygi i mat przystankowych, a także ogromnych tablic wjazdowych, które pokazują nie wiadomo co, niejaki Krzystek był członkiem PO, był członkiem komitetu honorowego Komorowskiego w wyborach prezydenckich, a ostatnio POdpisał się pod POrozumieniem dot. ściągnięcia nachodźców islamskich do Polski. Ja takim "fachofcom" dziękuję! Mnie nie oszukacie!
2017-07-19 16:48:15
...no właśnie !
Czy to nie jest tak, że do takiego stowarzyszenia wedzie także " bezpartyjny " Krzystek i miedzy innymi Stopyra ??...a może to ich właśnie inicjatywa ?
2017-07-19 13:37:57
wq
Idea szlachetna tylko mało realna. Ciekawe kiedy to stowarzyszenie przekształci się w partie? Jak Kukiz 15 czy nawet doorny kod?
2017-07-19 11:03:16
123
Dobry pomysl, ludzie to kupia, tylko wezcie jeszcze do teamu posla Liroya, daje rade gosciu i ma poparcie mlodych
2017-07-19 10:07:45
Bez-partyjni
Osoba bezpartyjna to taka, która nigdy nie była w żadnej partii i nigdy nie startowała w wyborach pod szyldem jakiegokolwiek ugrupowania politycznego - są tacy wśród nich?
2017-07-19 09:49:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy