Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Bezka – łezka na zakręcie

Data publikacji: 2020-02-19 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-20 17:05
Bezka – łezka na zakręcie
Poczciwa Beza jest teraz bodaj najsmutniejszą rezydentką szczecińskiego przytuliska dla zwierząt. Wystarczy spojrzeć jej w oczy, aby zrozumieć, że wciąż przeżywa traumę rozstania z najokrutniejszą z istot: człowiekiem. Fot. Schronisko/Wolontariat  

Ma ponad 14 lat. Bezdomną jest od sierpnia ubiegłego roku. Od tego czasu to właśnie ona - Beza jest bodaj najsmutniejszą rezydentką szczecińskiego przytuliska dla zwierząt. Porzuconą niczym niepotrzebna rzecz na Wyspie Puckiej. Wystarczy spojrzeć jej w oczy, aby zrozumieć, że nadal przeżywa traumę rozstania. Potrzebuje na nią leku: miłości nowego opiekuna.

Bezka chyba bardziej niż inne psy potrzebuje kochającej rodziny i prawdziwego domu. Bo…nie zostało jej już wiele czasu. Tym bardziej w realiach miejskiego schroniska.

- Krucha jak Beza… Została znaleziona w rejonie portu. Dowieziona do nas w połowie wakacji. Porzucona, co naprawdę trudno zrozumieć. Tym bardziej, że to psina o przyjaznej naturze. Równie chętnie spędzająca czas w otoczeniu ludzi, jak i innych kompanów w niedoli - o biszkoptowej seniorce opowiadają jej obecni schroniskowi opiekunowie. - To grzeczna dama. Ładnie chodzi na smyczy: nie ciągnie, nie przyspiesza, nie wymusza drogi. Uwielbia spacery. Cieszy się na każde wyjście poza boks, który teraz w bezdomności jest jej jedynym schronieniem.

Schroniskowi opiekunowie zapraszają na spacer zapoznawczy z uroczą delikatną Bezą. Już w listopadzie - za pośrednictwem naszej rubryki - prosili o dom dla tej poczciwej seniorki. Jednak nie znalazł się nikt, kto przed Bezą otworzyłby serce, przygarnął.

- Jej naprawdę niewiele trzeba. Wystarczy, że będzie się miała do kogo przytulić. Łaknie bliskości, jest ufna i bardzo kontaktowa. Okazuje wdzięczność za każdą odrobinę poświęconej jej uwagi. Krótkodystansowe i spokojne spacery przyniosą jej dużo radości - mówią schroniskowi opiekunowie, prosząc o dom dla tej wyjątkowej seniorki.

Kto chciałby Bezę -piękną i smutną poczciwinę (537/19) - lub jakąkolwiek inną równie samotną bezdomną psinę czy kocinę przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

many
2020-02-20 07:23:49
Biedna, mała psinka... :(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ