czwartek, 20 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Bezinteresowna pomoc nagrodzona

Bezinteresowna pomoc nagrodzona

Bezinteresowna pomoc nagrodzona
Data publikacji: 2018-12-09 15:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:03
Wywietleń: 669 365946

Po raz kolejny w Szczecinku wyróżniono wolontariuszy pracujących na rzecz drugiego człowieka. Powołana jeszcze przez poprzedniego burmistrza kapituła, po dokonaniu oceny 16 nominacji, postanowiła wyróżnić trzy instytucje – organizatorów wolontariatu na terenie miasta.

Wyróżnienia otrzymali: Szkoła Podstawowa nr 4 za angażowanie dzieci i młodzieży do podejmowania działań na rzecz innych, Szczecinecki Klaster NGO za koordynowanie działań organizacji pozarządowych, w tym działań wolontarystycznych, Stowarzyszenie Społeczne Inicjatywy Młodzieżowe – głównie za działalność na rzecz krzewienia kultury zdrowotnej, a także za utworzenie i koordynowanie prac Młodzieżowej Akademii Ratownictwa, Akademii Życia czy też warsztatów ratowniczych.

Kapituła wyróżniła też czworo wolontariuszy.

Otrzymali je w grupie dorosłych: Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz i Łukasz Świątek. Natomiast w kategorii młodzieżowej wyróżniono Mateusza Wiśniewskiego i Julię Padoł.

Tytuł Wolontariusz Roku 2018 w kategorii młodzieżowej otrzymała, nominowana przez Stowarzyszenie Społeczne Inicjatywy Młodzieżowe, Magdalena Kozłowska.

- Stowarzyszenie powstało nie dla nagród i wyróżnień, ale po to, by młodzież nauczyła się nieść pierwszą pomoc w nagłych wypadkach, a także, żeby wyczulić młodych ludzi na potrzeby innych – mówi Magdalena Kozłowska. - Cieszę się z wyróżnienia i zapewniam, że nie poprzestanę w działaniach na rzecz innych.

Młodzieżowym Wolontariuszem Roku 2018 został Karol Komorski – uczeń III klasy Technikum Informatycznego w Zespole Szkół nr 1.

- Nasza szkoła jest zarażona wolontariatem – twierdzi Karol Komorski. - Prawie wszyscy robią coś na rzecz innych. Zdobycie nominacji do tytułu z takiego grona to już wielki zaszczyt i wyróżnienie, a zdobycie tytułu przekracza wszystkie moje marzenia. Uważam, że ten tytuł jest wyróżnieniem całej szkolnej zbiorowości, a ja jestem tylko jej reprezentantem.

Tekst i fot.: (bar)

 

 

Bezinteresowna pomoc nagrodzona Bezinteresowna pomoc nagrodzona

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie