sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ukłony dla społeczników i wolontariuszy!

Ukłony dla społeczników i wolontariuszy!

Ukłony dla społeczników i wolontariuszy!
Data publikacji: 2018-12-05 21:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:02
Wywietleń: 957 365201

W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (5 grudnia) w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie odbyła się wyjątkowa uroczystość - VIII Gala Obywatelska. Jest co świętować, komu i za co dziękować, bo w mieście działa ponad 2 tysiące organizacji pozarządowych, a bezinteresowna praca wielu z nich zasługuje na szczególny podziw i szacunek.

Organizowana przez szczeciński magistrat gala to ukłon w stronę szczecinian zaangażowanych w działalność wolontariacką i na rzecz społeczności lokalnej. To również okazja do podsumowania tegorocznych przedsięwzięć mieszkańców, a także do wyróżnienia osób zaangażowanych społecznie.

Podczas uroczystości poznaliśmy zwycięzców konkursu „Barwy Wolontariatu”, organizowanego przez Stowarzyszenie Polites. Ma on na celu wyróżnienie oraz nagrodzenie aktywnych i wyjątkowych wolontariuszy, którzy swoimi działaniami przyczynili się również do popularyzacji wolontariatu w naszym województwie. Spośród kandydatów zgłoszonych przez organizacje i instytucje kapituła wybrała trzech laureatów.

I tak,  I miejsce zajęli mali wolontariusze z Przedszkola Publicznego nr 3 Pentliczek w Szczecinie, którzy cały rok wypełniają dobrymi działaniami: m.in. mieszkańcom miasta wręczali medale uśmiechu podczas dnia życzliwości, organizowali paczki dla seniorów, odwiedzali pensjonariuszy DPS, podczas Światowego Dnia Autyzmu ich przedszkole zamienia się w niebieską krainę, wspierają naukę chłopca Lolio z Kenii, zbierają okulary dla Afryki.

II miejscem wyróżniono wolontariuszy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie, gotowych do działania zawsze, gdy są potrzebni - uczestniczą w mikołajkach w Szczecińskim Domu Sportu dla tysiąca dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, w Wigilii i śniadaniach wielkanocnych dla samotnych i bezdomnych osób w Słowianinie, pomagają zwierzętom w schroniskach, kwestowali na rzecz pomocy ofiarom głodu w Sudanie.

III miejsce zajął Szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowogardzie. Młodzi ludzie m. in. prowadzili pokazy udzielania pierwszej pomocy dla seniorów, dla dzieci ze świetlic środowiskowych i dla przedszkolaków, mierzą się problem hejtu w internecie, organizują paczki żywnościowe i spotkanie wigilijne dla potrzebujących, dbają o zwierzęta. Organizowali też kawiarenki charytatywne, z których fundusze przeznaczone zostały na pomoc potrzebującym. Wszyscy nagrodzeni to przykład tego, jak barwny i różnorodny jest wolontariat.

Warto dodać, że tradycyjnie już biletem wstępu na Galę Obywatelską były książki dla dzieci, które trafią do podopiecznych Stowarzyszenia „Zrozumieć”, prowadzącego specjalistyczną placówkę wsparcia dziennego w Szczecinie.

(gan)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie