wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bezdomnym, samotnym, ubogim

Bezdomnym, samotnym, ubogim [GALERIA]

Bezdomnym, samotnym, ubogim
Data publikacji: 2015-12-21 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1505 67241

Kilkaset bezdomnych, samotnych, ubogich osób przyszło w poniedziałek na spotkanie wigilijne, zorganizowane przez szczecińską katedrę. Życzenia świąteczne złożyli im arcybiskup Andrzej Dzięga i proboszcz tamtejszej parafii ks. Dariusz Knapik.

Pod katedrę przyszli głównie ludzie starsi, ale były też matki z małymi dziećmi. Rozpoczęto od wspólnej modlitwy, słów Ewangelii i przełamania się opłatkiem. Potem wszyscy zostali zaproszeni do specjalnie przygotowanego namiotu, gdzie czekały rozstawione stoły. Częstowano ciepłym barszczem, pierogami i rybą po grecku.

- Jestem bardzo wdzięczna za to zaproszenie - mówiła 74-letnia pani Stanisława. - Mój mąż jest poważnie chory, niewielkie pieniądze, jakie mamy, idą na leki. Zwróciliśmy się do pomocy społecznej, bo żyje się nam naprawdę bardzo ciężko, czekamy na decyzję. Tutaj nie tylko zjedliśmy, ale dostaliśmy też jedzenie do domu, barszczyk, pierogi, pieczywo. To dla nas namiastka świąt, w domu nie mamy ich za co przygotować.

Organizatorzy spotkania przyszykowali paczki świąteczne, dzieciom wręczył je biskup Mikołaj. Śpiewno wspólnie kolędy. Zaproszenie kilkuset potrzebujących do wspólnego świątecznego stołu  było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób i firm. Pomagali darczyńcy, wolontariusze ze szkół, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ul. Kamiennej, harcerze. W ostatnich dniach przy katedrze odbywał się kiermasz świąteczny, z którego dochód parafia przeznaczyła na zorganizowanie poniedziałkowego spotkania.©℗

(gan)

Więcej zdjęć w GALERII

fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

Czytelnik Kuriera,
A ciekawe jak duza jest jeszcze w Szczecinie ta grupa bezdomych, samotnych i ubogich ktora nie dowiedziala o tym spotkaniu Wigilijnym i dlatego nie przyszla...? Jesli nikt z Nich nie ma dostepu do internetu, to pozwole sobie w Ich Imieniu napisac - DZIEKUJEMY ! !
2015-12-21 22:36:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie