piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będzie rondo

Będzie rondo

Będzie rondo
Data publikacji: 2016-03-06 05:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 602 122505

Pięć lat trwały zabiegi mieszkańców szczecińskiego Warszewa i społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 o to, by bezpieczniej zrobiło się na skrzyżowaniu ulic Duńskiej, Złotowskiej i Włoskiej. Nawet po mającym miejsce kilka dni temu śmiertelnym wypadku, wydawało się, że na zmiany trzeba będzie poczekać. Ostatecznie jednak zdecydowano, że już na przełomie marca i kwietnia będzie tutaj rondo.

Wypadki i kolizje były na tym skrzyżowaniu na porządku dziennym. Choć policja opiniowała, że należy wprowadzić sygnalizację lub rondo, tak naprawdę dokonywano kosmetycznych zabiegów, a te nic nie dawały. Marcin Charęza, kierownik referatu ds. organizacji ruchu w UM  jeszcze na debacie pod koniec lutego mówił, że konkretnych rozwiązań można spodziewać się dopiero w 2017 roku. Ta opinia wywołała - co oczywiste - niezadowolenie. Okazało się jednak, że chcieć to móc. Szkoda tylko, że po pięciu latach...

- W pierwszym okresie zmian, tj. trzech-sześciu tygodni, rondo zostanie namalowane (będą to linie poziome koloru żółtego), a w przypadku spełnienia określonych warunków ruchowych pozostanie na stałe, ale w formie wyniesionej brukowanej wysepki najazdowej. Geometria ronda została wprowadzona na wzór rond powstałych w 2014 i 2015 r. na skrzyżowaniach ulic Rayskiego z Mazurską oraz Zawadzkiego z Klonowica. Dodatkowo przewiduje się wyłączenie z ruchu środkowego pasa ruchu przeznaczonego obecnie do jazdy na wprost i w lewo. Obecny prawoskręt będzie pełnił rolę pasa wszystkich relacji - informuje Piotr Zieliński z biura prasowego UM. ©℗ (kol)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Na zdj.: Na przełomie marca i kwietnia drogowcy wymalują tutaj rondo, jeśli spełni swoją rolę zostanie na stałe

 

 

 

 

Komentarze

@
Kubeł farby, dwa pędzle. Na tyle stać tylko wizjonerów ( inżynierów ) z magistratu ? Sygnalizacja świetlna to dla nich już przerażająca technologia, nie mieszcząca się w zakresie posiadanej wiedzy czy nadmierny luksus ?
2016-03-07 12:30:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie