wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będzie rondo

Będzie rondo

Będzie rondo
Data publikacji: 2016-03-06 05:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 745 122505

Pięć lat trwały zabiegi mieszkańców szczecińskiego Warszewa i społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 o to, by bezpieczniej zrobiło się na skrzyżowaniu ulic Duńskiej, Złotowskiej i Włoskiej. Nawet po mającym miejsce kilka dni temu śmiertelnym wypadku, wydawało się, że na zmiany trzeba będzie poczekać. Ostatecznie jednak zdecydowano, że już na przełomie marca i kwietnia będzie tutaj rondo.

Wypadki i kolizje były na tym skrzyżowaniu na porządku dziennym. Choć policja opiniowała, że należy wprowadzić sygnalizację lub rondo, tak naprawdę dokonywano kosmetycznych zabiegów, a te nic nie dawały. Marcin Charęza, kierownik referatu ds. organizacji ruchu w UM  jeszcze na debacie pod koniec lutego mówił, że konkretnych rozwiązań można spodziewać się dopiero w 2017 roku. Ta opinia wywołała - co oczywiste - niezadowolenie. Okazało się jednak, że chcieć to móc. Szkoda tylko, że po pięciu latach...

- W pierwszym okresie zmian, tj. trzech-sześciu tygodni, rondo zostanie namalowane (będą to linie poziome koloru żółtego), a w przypadku spełnienia określonych warunków ruchowych pozostanie na stałe, ale w formie wyniesionej brukowanej wysepki najazdowej. Geometria ronda została wprowadzona na wzór rond powstałych w 2014 i 2015 r. na skrzyżowaniach ulic Rayskiego z Mazurską oraz Zawadzkiego z Klonowica. Dodatkowo przewiduje się wyłączenie z ruchu środkowego pasa ruchu przeznaczonego obecnie do jazdy na wprost i w lewo. Obecny prawoskręt będzie pełnił rolę pasa wszystkich relacji - informuje Piotr Zieliński z biura prasowego UM. ©℗ (kol)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Na zdj.: Na przełomie marca i kwietnia drogowcy wymalują tutaj rondo, jeśli spełni swoją rolę zostanie na stałe

 

 

 

 

Komentarze

@
Kubeł farby, dwa pędzle. Na tyle stać tylko wizjonerów ( inżynierów ) z magistratu ? Sygnalizacja świetlna to dla nich już przerażająca technologia, nie mieszcząca się w zakresie posiadanej wiedzy czy nadmierny luksus ?
2016-03-07 12:30:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie