czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będzie odwołanie w sprawie Bike_S

Będzie odwołanie w sprawie Bike_S

Będzie odwołanie w sprawie Bike_S
Data publikacji: 2016-02-24 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1882 121193

Firma BikeU odwoła się od wyników przetargu na rozbudowę szczecińskiego roweru miejskiego. Procedura odwoławcza może opóźnić planowany termin oddania do użytku nowych stacji.

Jak ustalił „Kurier", firma BikeU wyśle wniosek do Krajowej Izby Odwoławczej.

- Naszym zdaniem łączenie systemów dwóch różnych firm będzie niebezpiecznym eksperymentem. Zamawiający powinien zażądać od wykonawcy jasnego wyjaśnienia, w jaki sposób zamierza stworzyć kompatybilny system z naszym, zanim podpisze umowę - mówi Marcin Jeż z BikeU.

Rowery dostarczone przez BikeU od sierpnia 2014 roku jeżdżą po Szczecinie (1 marca wrócą po przerwie zimowej). W przetargu na rozbudowę sieci Bike_S przedsiębiorstwo przegrało ze swoim największym konkurentem na polskim rynku - firmą NextBike, który wycenił swą usługę na 4,18 mln zł. Oferta BikeU kosztuje 4,32 mln zł. 

Przedstawiciele NextBike zapewniają, że wiedzą jak rozbudować system spójny z tym stworzonym przez BikeU, ale nie podają szczegółów.

Zwycięska firma będzie zobowiązana do dostarczenia 45 nowych stacji i 352 rowerów. Dwadzieścia dziewięć z nich powstanie na prawobrzeżu. Dziś Bike_S to 36 stacji i około 350 pojazdów. Wypożyczalnie mają być gotowe w czerwcu, ale procedura odwoławcza może wydłużyć inwestycję nawet o kilka miesięcy, bo jeśli KIO uzna racje BikeU, miasto może być zmuszone do rozpisania nowego przetargu. ©℗

(szymw) 

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

witek
jak zwykle niewypal--niedouczone towarzystwo
2016-02-25 07:33:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie