Kino plenerowe zagości na osiedlu Zawadzkiego. Przez całe lato na mieszkańców czeka 12 bezpłatnych seansów pod chmurką. Pierwszy z nich to „Dirty Dancing” - do obejrzenia już we wtorek.
- Kino plenerowe na Zawadzkiego to filmowe hity, wzruszające animacje oraz znane i lubiane klasyki, które będą wyświetlane podczas niezwykłych plenerowych pokazów realizowanych pod gołym niebem - zapowiada Marta Kufel z biura prasowego magistratu. - Wszystko to w ramach projektu realizowanego dzięki Szczecińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Przed nami 12 wakacyjnych, wtorkowych wieczorów wypełnionych po same brzegi świetnymi filmami, które wybrali sami mieszkańcy osiedla Zawadzkiego.
Pierwszy seans w ramach plenerowego „Kina na Zawadzkiego” już w najbliższy wtorek, 10 czerwca o godz. 22. Tego wieczoru zgromadzona przy Netto Arenie publiczność będzie mogła obejrzeć kultowy film z 1987 roku, czyli słynny „Dirty Dancing”.
Seanse organizowane w ramach „Kina na Zawadzkiego” będą odbywać się w różnych lokalizacjach: pod Netto Areną, w Parku Szachisty oraz na Psim Polu.
- Podczas wszystkich spotkań na widzów będzie czekać 100 leżaków, kocyki oraz środki odstraszające komary - mówi Marta Kufel. - Dodatkowo 100 pierwszych osób będzie mogło poczęstować się porcją smacznego popcornu.
Zwycięski projekt z SBO 2025 realizuje spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. (K)