niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będzie kasacja?

Będzie kasacja?

Będzie kasacja?
Data publikacji: 2016-01-29 23:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 551 112153

Czy spółka Mat Trade, która walczy z miastem o 49 mln zł odszkodowania, złoży kasację od wyroku szczecińskiego Sądu Apelacyjnego? Na razie nie wiadomo. Obie strony czekają na szczegółowe uzasadnienie orzeczenia.

W 1999 roku spółka Mat Trade została większościowym udziałowcem Pogoni Szczecin SA. W zamian za utrzymywanie piłkarzy miała otrzymać w dzierżawę 18 ha wokół stadionu Pogoni przy ulicy Twardowskiego. Ale umowy w tej sprawie nie podpisano. Trafiła ona za to do sądu polubownego. W 2003 roku uznał, że miasto powinno oddać pieniądze, jakie spółka zainwestowała w drużynę. Władze Szczecina odmówiły.. Sprawa trafiła do sądu. Po kilku latach postępowania zapadł wyrok - Szczecin nie musiał wypłacać odszkodowania. Syndyk spółki Mat Trade złożył skargę kasacyjną. Ale Sąd Najwyższy w styczniu 2010 roku jej nie przyjął. Spółka jednak postanowiła walczyć dalej. W czerwcu 2012 roku ponownie złożyła pozew przeciwko miastu. Zażądała łącznie 49 milionów złotych. Proces w tej sprawie trwał od jesieni 2013 roku w wydziale gospodarczym szczecińskiego Sądu Okręgowego.

W marcu ubiegłego roku zapadł wyrok. Pozew został oddalony. W czerwcu do szczecińskiego Sądu Apelacyjnego wpłynęło odwołanie spółki Mat Trade. W grudniu zapadł wyrok - apelacja została oddalona, bo, zdaniem sądu, okazała się bezzasadna.

Jeszcze przed rozprawą obie strony (w przypadku orzeczenia korzystnego dla przeciwnika) zapowiadały złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego..

- Zarówno my, jak i przedstawiciele prawni spółki czekamy na szczegółowe uzasadnienie orzeczenia, które sporządza sąd. Od chwili jego doręczenia będą mieli dwa miesiące na podjęcie takiej decyzji - tłumaczy mecenas Anna Biel, reprezentująca Gminę Miasto Szczecin.©℗

(dar)

Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie