środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będzie kasacja?

Będzie kasacja?

Będzie kasacja?
Data publikacji: 2016-01-29 23:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 684 112153

Czy spółka Mat Trade, która walczy z miastem o 49 mln zł odszkodowania, złoży kasację od wyroku szczecińskiego Sądu Apelacyjnego? Na razie nie wiadomo. Obie strony czekają na szczegółowe uzasadnienie orzeczenia.

W 1999 roku spółka Mat Trade została większościowym udziałowcem Pogoni Szczecin SA. W zamian za utrzymywanie piłkarzy miała otrzymać w dzierżawę 18 ha wokół stadionu Pogoni przy ulicy Twardowskiego. Ale umowy w tej sprawie nie podpisano. Trafiła ona za to do sądu polubownego. W 2003 roku uznał, że miasto powinno oddać pieniądze, jakie spółka zainwestowała w drużynę. Władze Szczecina odmówiły.. Sprawa trafiła do sądu. Po kilku latach postępowania zapadł wyrok - Szczecin nie musiał wypłacać odszkodowania. Syndyk spółki Mat Trade złożył skargę kasacyjną. Ale Sąd Najwyższy w styczniu 2010 roku jej nie przyjął. Spółka jednak postanowiła walczyć dalej. W czerwcu 2012 roku ponownie złożyła pozew przeciwko miastu. Zażądała łącznie 49 milionów złotych. Proces w tej sprawie trwał od jesieni 2013 roku w wydziale gospodarczym szczecińskiego Sądu Okręgowego.

W marcu ubiegłego roku zapadł wyrok. Pozew został oddalony. W czerwcu do szczecińskiego Sądu Apelacyjnego wpłynęło odwołanie spółki Mat Trade. W grudniu zapadł wyrok - apelacja została oddalona, bo, zdaniem sądu, okazała się bezzasadna.

Jeszcze przed rozprawą obie strony (w przypadku orzeczenia korzystnego dla przeciwnika) zapowiadały złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego..

- Zarówno my, jak i przedstawiciele prawni spółki czekamy na szczegółowe uzasadnienie orzeczenia, które sporządza sąd. Od chwili jego doręczenia będą mieli dwa miesiące na podjęcie takiej decyzji - tłumaczy mecenas Anna Biel, reprezentująca Gminę Miasto Szczecin.©℗

(dar)

Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie