poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Będą "suszyli" w niedzielę

Będą "suszyli" w niedzielę

Będą "suszyli" w niedzielę
Data publikacji: 2018-02-24 18:57
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-26 10:35
Wywietleń: 3592 315705

Oficjalna nazwa to: kaskadowy pomiar prędkości. Co oznacza, że policjanci będą od kierujących egzekwować przestrzeganie ograniczeń prędkości. Akcja będzie miała charakter ogólnopolski. Potrwa przez dobę - w niedzielę.

W ten weekend kończą się ferie dla uczniów z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Będą - całymi rodzinami i samochodami - wracać do miejsc zamieszkania, a to oznacza jeszcze bardziej niż zwykle wzmożony ruch na polskich drogach. Tradycyjnie, to przyczynek apelu policji: "o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego". Ale tym razem (25 lutego) oznaczać będzie również wzmożone kontrole.

- Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi - zasady niedzielnej akcji stróży prawa tłumaczy zespół prasowy KWP w Szczecinie. I przestrzega: - Wzmożone działania policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Jest tylko jedna rada dla tych, którzy chcą bezpiecznie i bez mandatu wrócić do domu samochodem z wojaży: zdjąć nogę z gazu. Nie tylko w najbliższą niedzielę. Tym bardziej, że...

- Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi - przypomina zespół prasowy KWP w Szczecinie.

(an)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Obs.ryver
Stoją ze swwym autem przy torach tramwajowych na Basenie Górniczym.Zatrzymuje policjant auto jadące na Prawobrzeże. Następnie przebiega przez trzy pasy ruchu w kierunku swego auta. Szoferzy hamują gwałtownie aby nie puknąć tego "tróża prawa i sprawiedliwości"... Następni, wyjeżdżający zza zakrętu , nie wiedząc co się dzieje- hamują jeszcze ostrzej...A jest zima, , (-)6 st.C....Stłuczki tuż,tuż Z winy ??? Wiadomo!
2018-02-25 09:53:03
pafnuc
Chcą pokazać, że "drogówka" istnieje, bo na co dzień jej nie widać.
2018-02-25 09:53:00
kicius
Niech sobie stojana mrozzie to im dupska zmarzna i taki z tego porzytek
2018-02-25 09:15:50
obserwator
kogo obchodzi wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie na trzeciego i w miejscach niebezpiecznych, jazda bez świateł we mgle (pozdrowienia dla milicjantów suszących w Pilchowie!), nie - PRĘDKOŚĆ, mierzona DALMIERZAMI!
2018-02-24 22:05:50
emeryt
Nie ma to jak zabrać ludziom wolną niedziele bo ktoś wymyślił że ferie w innym województwie się skończyły. Grunt to statystyka 336 rubryk do wypełnienia po każdej służbie.
2018-02-24 20:33:43
Kierowca
Niech się wezmą do roboty codziennej a nie pokazówki organizują.
2018-02-24 19:56:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy