poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Autokary pod kontrolą

Autokary pod kontrolą [GALERIA]

Autokary pod kontrolą
Data publikacji: 2018-01-12 12:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:43
Wywietleń: 899 309182

Autokary przewożące dzieci od piątku (12 stycznia) są drobiazgowo kontrolowane przez policjantów z drogówki. W kilku województwach rozpoczęła się przerwa w nauce, stąd policyjna akcja "bezpieczne ferie". W Szczecinie kontrole od lat odbywają się głównie przy ul. Sambora, gdzie w piątek od rana podstawiali się kolejni przewoźnicy.

- Stan taboru zdecydowanie się w ostatnich latach poprawił - przyznaje podkom. Stanisław Sajko z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie. - Zmieniło się też nastawienie przewoźników: wolą się wcześniej umówić z nami na kontrolę, by uniknąć kłopotów.

Zdarzało się bowiem, że podstawiony autokar budził wątpliwości rodziców i opiekunów. Wzywani na miejsce zbiórki funkcjonariusze bez trudu wynajdywali uchybienia. W takiej sytuacji zamiast wymarzonego wyjazdu był stres i czasem nawet kilkugodzinne oczekiwanie na sprawny pojazd.

- Podczas kontroli sprawdzamy dokładnie stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie, dokumenty autokaru i kierowcy, polisę OC, trzeźwość kierującego - wylicza podkom. Sajko. - Taka kontrola na pewno nie jest pobieżna, a w razie jakichkolwiek nieprawidłowości przewoźnik ma czas, by podstawić pojazd zastępczy.

W Szczecinie potrzebę przeprowadzenia kontroli można zgłosić telefonicznie (najlepiej przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem) pod nr tel. 91 82 13 997. Lista telefonów i miejsc kontroli na terenie województwa znajduje się na stronie internetowej KWP w Szczecinie. ©℗

Tekst i fot. ToT

Autokary pod kontrolą Autokary pod kontrolą Autokary pod kontrolą Autokary pod kontrolą Autokary pod kontrolą Autokary pod kontrolą Autokary pod kontrolą Autokary pod kontrolą

Komentarze

BUSOMAT PL
Bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu
2018-01-12 16:16:15
b
Duża odpowiedzialność ciąży na tych policjantach, ale w końcu to specjaliści, więc można czuć się bezpiecznie. Ciekawe, ile autokarów nie puszczą w trasę..
2018-01-12 13:13:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy