Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Beczkowozy na wsiach. Woda nie do picia

Data publikacji: 02 lipca 2016 r. 12:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Beczkowozy na wsiach. Woda nie do picia
 

Mieszkańcy czterech wsi w gminie Kamień Pomorski mają kłopoty z wodą pitną. Sanepid wykrył w wodociągach zanieczyszczenie mikrobiologiczne.

Problem dotyczy około 500 osób. W Giżkowie, Gańcu, Rekowie i Borzysławiu woda płynąca w kranach nie nadaje się do picia i celów spożywczych. Tak zdecydował sanepid po zbadaniu próbek wodociągu Giżkowo i wodociągu Rekowo-Borzysław.

- Decyzja została wydana w związku z przekroczeniem dopuszczalnej liczby mikroorganizmów w wodzie - mówi Ola Horoszko-Klusek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim. Uspokaja, że nie chodzi o bakterie coli.

Właścicielem obu wodociągów jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim. Komunalna spółka została zobowiązana do przeprowadzenia dezynfekcji.

- Na przeprowadzenie działań naprawczych PGK ma czas do 11 lipca – dodaje O. Horoszko-Klusek.

Mieszkańcy teraz czerpią wodę z beczkowozów.

(żan)

Fot. D.GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Przedsiębiorca naciagany
2016-07-03 19:50:15
A co robią wodociągi które są odpowiedzialne za jakość wody dostarczanej dla klientów. Pani ola klusek pewnie pilnuje i wymaga BeZPRRAWNiE badań. Wody od właścicieli sklepów i stołówek zresztą w spółce z niejako Małgosia S. SPÓŁKA JAK SIĘ PATRZY A KASA PŁYNIE.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA