Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Baseny na Bezrzeczu?

Data publikacji: 2017-02-08 23:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:28
Baseny na Bezrzeczu?
 

Gmina Dobra ma apetyt na nową pływalnię. Chciałaby go ulokować na Bezrzeczu za istniejącym boiskiem. Wójt Teresa Dera właśnie opublikowała memorandum informacyjne dla inwestycji „Budowa obiektu sportowego z basenem w Bezrzeczu”.

W ten sposób samorządowcy chcą zainteresować potencjalnego wykonawcę. A ponieważ inwestycja miałaby być wybudowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, taki budowniczy mógłby także obiekt sfinansować. Wstępnie więc "przyjęto formułę partnerstwa DBFO (Projektuj, Buduj, Finansuj, Eksploatuj), gdzie wszystkie nakłady oraz koszty eksploatacyjne ponosi partner prywatny. Przyjmuje się, że partner publiczny jest właścicielem infrastruktury, a partner prywatny jest operatorem uzyskującym przychody z tytułu płatności taryfowych" - czytamy w memorandum.

Teren pod inwestycję zostałby przekazany w użyczenie na 30 lat. Podmiot prywatny będzie mógł uzyskiwać przychody z komercyjnego wykorzystywania obiektu.
"Zakłada się także finansowanie zajęć szkolnych w godzinach przedpołudniowych dla dzieci ze szkół z terenu Gminy Dobra. Wstępnie przedmiotowa dopłata oszacowana została na kwotę 512 000 zł rocznie" - czytamy w memorandum.

Jaki miałby być nowy obiekt do rekreacji i sportu? Opracowano trzy jego warianty, które dostępne są na stronie http://dobraszczecinska.pl. W budynku powstałby 25-metrowy basen z szatniami a także wariantowo drugi, płytszy - do nauki pływania. Znalazłoby się także miejsce dla sauny, jacuzzi, sali do rehabilitacji oraz zajęć grupowych. Przewidziano też kawiarnię. Wartość krytego basenu oszacowano na 19 mln zł.

(isz)

Na zdjęciu: Basen na zewnątrz (wg. wariantu II) i wizja projektanta basenu od środka (wg. wariantu II)

Wizualizacja: dobraszczecinska.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Monika
2017-04-01 21:04:40
Super pomysł z tym basenem! Taki obiekt potrzebny. Dużo sportu, dzieci szczęśliwe ze szkoly korzystaly by a także młodzież mądrze i miło by spędzała czas.Jestesmy za!!!
tek
2017-02-09 11:39:39
Bardzo dobry pomysł. Dodajcie jeszcze basen na świeżym powietrzu albo częsciowo pod dachem, a częsciowo na wolnym powietrzu (coś jak w Gryfinie, ale oczywiście sporo mniejsze). Myślę, że ludzie by się ucieszyli. Ja na pewno:)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA