Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Bakun komisarzem Stargardu

Data publikacji: 2017-02-03 17:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:28
Bakun komisarzem Stargardu
Centrum Stargardu Fot. Aneta Słaba  

Obowiązki komisarza w Stargardzie do czasu wyboru nowego prezydenta miasta będzie pełnił szef stargardzkiego szpitala Paweł Bakun. Jego kandydaturę w piątek (3 lutego) poparła premier RP Beata Szydło.

Paweł Waldemar Bakun posiada wykształcenie prawnicze, ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa KUL, odbył aplikację sądową przy SA w Lublinie (egzamin sędziowski), następnie ukończył studia doktoranckie z zakresu publicznego prawa gospodarczego, również na Wydziale Prawa KUL. Ponadto, ma bogate doświadczenie zawodowe, w tym związane z organizacją i zarządzaniem w ochronie zdrowia. Od połowy 2016 r. jest dyrektorem stargardzkiej lecznicy. Niedawno wystąpił do władz starostwa o zgodę na pełnienie funkcji komisarza Stargardu i otrzymał odpowiedź pozytywną. Wojewoda zachodniopomorski także wskazał Pawła Bakuna jako kandydata do pełnienia funkcji prezydenta Stargardu do czasu przeprowadzenia wyborów przedterminowych. W piątek (3 lutego) premier RP Beata Szydło wyznaczyła go na to stanowisko. Będzie on wykonywał  obowiązki prezydenta Stargardu i szefa stargardzkiego szpitala. Zdaniem wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego, funkcje te można połączyć, gdyż zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, działalność ZOZ to działalność lecznicza, a przepisy mówią jedynie o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej przez samorządowców.

Wyznaczenie komisarza w Stargardzie jest konieczne ze względu na śmierć prezydenta miasta Sławomira Pajora, która nastąpiła 18 stycznia. Przedwczesne wybory nowego prezydenta zostaną przeprowadzone w kwietniu 2017 r. ©℗

Tekst i fot. (gra)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA