czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Aż 400 laureatów w Rejsie Niepodległości

Aż 400 laureatów w Rejsie Niepodległości

Aż 400 laureatów w Rejsie Niepodległości
Data publikacji: 2018-01-21 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-19 08:43
Wywietleń: 982 310496

Pytania dotyczące historii działań niepodległościowych narodu polskiego, podstaw wiedzy żeglarskiej oraz morza w Biblii znalazły się w teście, który w sobotę (20 stycznia) odbył się w Warszawie. Uczestniczyło w nim kilkuset młodych ludzi. Był to drugi etap konkursu, w którym nagrodą jest udział w Rejsie Niepodległości. Wyruszy w niego żaglowiec „Dar Młodzieży”. Na pokład ma trafić aż 400 laureatów konkursu.

Ogłoszony w listopadzie ub. roku konkurs był adresowany do obywateli Polski w wieku 18-26 lat. W I etapie za pośrednictwem specjalnej aplikacji na Facebooku przesyłali zdjęcia lub krótkie filmy, przedstawiające piękno ich „małych ojczyzn”. Liczba otrzymanych głosów od internautów decydowała o zakwalifikowaniu do II etapu, czyli testu wiedzy. Początkowo zapowiadano, że laureatami konkursu zostanie 100 osób z największą liczbą poprawnych odpowiedzi.

– Wasze zainteresowanie Rejsem Niepodległości przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy, że Młodymi Ambasadorami – laureatami konkursu Rejs Niepodległości zostanie 400 osób, które najlepiej napiszą test wiedzy – poinformowali kilka dni przed finałem organizatorzy.

Przypomnijmy, że rejs jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademii Morskiej w Gdyni oraz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu. Ma połączyć dwa wydarzenia: stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i Światowe Dni Młodzieży.

Żaglowiec „Dar Młodzieży” wyruszy w rejs dookoła świata 22 maja br. Zawinie do wielu portów. Punktem kulminacyjnym będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie – 22-27 stycznia 2019 r. Nagrodą dla laureatów konkursu jest udział w jednym z odcinków rejsu oraz możliwość uczestniczenia w ŚDM.

Dodajmy, że współorganizatorem części konkursowej była też Konferencja Episkopatu Polski.

(ek)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Le
A co ma z tym wspólnego Biblia? i dlaczego Episkopat do tego się miesza? to ma być narodowe czy religijne bo to nie to samo.. a w przeszłości bywało zupełnie po przeciwnej stronie..
2018-05-19 08:35:13
Biblia żródłem wiedzy.
Biblia żródłem wiedzy o Polsce, morzu i żeglarstwie. Śmieszne i straszne. Firmuje to Ministerstwo Gospodarki Morskiej. A Mity greckie nie byłyby dobre na równi z biblią ?
2018-01-22 10:45:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”