Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Aż 400 laureatów w Rejsie Niepodległości

Data publikacji: 21 stycznia 2018 r. 15:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:01
Aż 400 laureatów w Rejsie Niepodległości
 

Pytania dotyczące historii działań niepodległościowych narodu polskiego, podstaw wiedzy żeglarskiej oraz morza w Biblii znalazły się w teście, który w sobotę (20 stycznia) odbył się w Warszawie. Uczestniczyło w nim kilkuset młodych ludzi. Był to drugi etap konkursu, w którym nagrodą jest udział w Rejsie Niepodległości. Wyruszy w niego żaglowiec „Dar Młodzieży”. Na pokład ma trafić aż 400 laureatów konkursu.

Ogłoszony w listopadzie ub. roku konkurs był adresowany do obywateli Polski w wieku 18-26 lat. W I etapie za pośrednictwem specjalnej aplikacji na Facebooku przesyłali zdjęcia lub krótkie filmy, przedstawiające piękno ich „małych ojczyzn”. Liczba otrzymanych głosów od internautów decydowała o zakwalifikowaniu do II etapu, czyli testu wiedzy. Początkowo zapowiadano, że laureatami konkursu zostanie 100 osób z największą liczbą poprawnych odpowiedzi.

– Wasze zainteresowanie Rejsem Niepodległości przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy, że Młodymi Ambasadorami – laureatami konkursu Rejs Niepodległości zostanie 400 osób, które najlepiej napiszą test wiedzy – poinformowali kilka dni przed finałem organizatorzy.

Przypomnijmy, że rejs jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademii Morskiej w Gdyni oraz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu. Ma połączyć dwa wydarzenia: stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i Światowe Dni Młodzieży.

Żaglowiec „Dar Młodzieży” wyruszy w rejs dookoła świata 22 maja br. Zawinie do wielu portów. Punktem kulminacyjnym będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie – 22-27 stycznia 2019 r. Nagrodą dla laureatów konkursu jest udział w jednym z odcinków rejsu oraz możliwość uczestniczenia w ŚDM.

Dodajmy, że współorganizatorem części konkursowej była też Konferencja Episkopatu Polski.

(ek)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Le
2018-05-19 08:35:13
A co ma z tym wspólnego Biblia? i dlaczego Episkopat do tego się miesza? to ma być narodowe czy religijne bo to nie to samo.. a w przeszłości bywało zupełnie po przeciwnej stronie..
Biblia żródłem wiedzy.
2018-01-22 10:45:05
Biblia żródłem wiedzy o Polsce, morzu i żeglarstwie. Śmieszne i straszne. Firmuje to Ministerstwo Gospodarki Morskiej. A Mity greckie nie byłyby dobre na równi z biblią ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA