poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > 100 tysięcy na stulecie

100 tysięcy na stulecie

100 tysięcy na stulecie
Data publikacji: 2018-01-11 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:43
Wywietleń: 1415 309028

Sto tysięcy złotych - tyle pieniędzy prezydent Szczecina Piotr Krzystek przeznaczył na wsparcie organizacji i podmiotów, które przygotują swoje pomysły towarzyszące obchodom stulecia polskiej niepodległości. To jeden z elementów kampanii "Codziennie Polskę tworzyMY".

- Choć Szczecin nie jest zakotwiczony w Polsce roku 1918, to jednak cały czas czujemy się za stulecie niepodległości odpowiedzialni i chcemy, by również nasze miasto wniosło istotny wkład w historię tego święta, tym bardziej że wielu szczecinian ten rok traktuje bardzo szczególnie - mówił Piotr Krzystek. - Nasz plan obchodów zakłada włączenie szerokich rzesz mieszkańców zainteresowanych rocznicą. Chcemy w tym pomóc, chcemy otworzyć miasto na różne środowiska i na różne sposoby uczczenia tej rocznicy, nie tylko w formie bardzo tradycyjnej, ale także w formie wychodzenia wielokopoleniowa do mieszkańców naszego miasta, którzy tutaj mają swoją historię i budują polską niepodległość, polską rzeczywistość.

Wnioski o granty można składać do 11 listopada tego roku. Ich realizacja ma nastąpić do końca listopada. Miasto zakłada, że tych projektów będzie co najmniej dziesięć - maksymalna kwota dofinansowania wynosi bowiem 10 tysięcy złotych. Jedna organizacja może się ubiegać maksymalnie do kwoty 20 tys. zł.

- Mamy wiele sygnałów, jak ważne jest to święto dla naszej szczecińskiej społeczności - powiedział Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta. - Tym bardziej czujemy się w obowiązku stworzyć instrumenty pozwalające osobom chętnym uczestniczyć w tym święcie. Takim instrumentem na pewno jest instrument dotacyjny. Na wsparcie mogą liczyć i duże, i małe projekty.

- Były już pytania, więc myślę, że będzie zainteresowanie - dodawał Piotr Krzystek. - W jakiś sposób odpowiadamy na oczekiwania, które były zgłaszane.

Wnioskować o dofinansowanie można w Urzędzie Miasta przy pl. Armii Krajowej 1.

Miasto przygotuje także konkursy plastyczne dla uczniów szkół. Najlepsze prace zawisną w galerii prezydenckiej. Inne elementy kampanii to m.in. billboardy z mieszkańcami Szczecina czy felietony filmowe "Myśli niepodległe". W akcję włączył się także „Kurier Szczeciński”. Co miesiąc do listopada 2018 publikujemy specjalny blok materiałów o tym, jak wiele Polsce dało nasze miasto. ©℗

Alan Sasinowski

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

poniżej
wypowiedzi de-bila
2018-01-12 12:28:18
Bóg Honor Ojczyzna
Polacy mogą czuć się lepsi, bo o swoją obecną sytuację zaciekle walczyli wiele lat, tylko teraz wystarczy o tym pamiętać i wiedzieć, dzięki czemu to osiągnęliśmy. Podpowiedź - na pewno nie dzięki lewactwu i braku wiary, tylko wręcz przeciwnie.
2018-01-12 06:40:46
Szczec.RZECZPOSPOLITA2018
Bardzo dobrze.Polacy sa dumni ze swojego pochodzenia,Jak widza na ulicy niemca rumuna czy murzyna to maja czuc sie lepsi,silniejsi, mocniejsi i bardziej wartosciowi. 11 listopada wszyscy,polacy 50 milionow ludzi razem z polonoiom tego swiata wywiesza flage.Tego dnia bedzie bialo-czerwono w tym pierd@lonym ukladzie slonecznym.
2018-01-12 00:11:30
Szczecin Rzeczpospolita 2018.
Bardzo dobrze.Polacy w naszym miescie powinni byc dumni ze swojej ojczyzny.Jak widza niemca,chinczyka czy murzyna czy na ulicy to maja czuc sie bardziej wartosciowi,mocniejsi,silniejsi,lepsi.Niech 11 listopada wszyscy wywiesza flagi wszyscy to znaczy 50 milionow ludzi razem z Polonia ow tym pi@rdolonym ukladzie slonecznym.
2018-01-12 00:00:06
Szczecin
I po co te dochody!!! Lepiej przeznaczyc ta forse na budowe publicznych ubikacji - calkiem SERIO!!!! Panie Wlodarzu - czy Pan wie ze jak sie zachce to trzeba biegac po "Fast foodach" bo tam maja to co Pan NIE ma w swoim Miescie i dla mieszkancow i dla turystow!!!!!
2018-01-11 21:11:43
100
Niby nic, ale znajdą się jakieś sępy na osiedlach, które łykną i to.
2018-01-11 16:15:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy