Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Awaria wodociągu na ul. Strzałowskiej. Zakręcą wodę, tramwaje zastąpią autobusami

Data publikacji: 2022-01-18 18:46
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-19 11:14
Awaria wodociągu na ul. Strzałowskiej. Zakręcą wodę, tramwaje zastąpią autobusami
Fot. Mirosław Winconek  

Awaria wodociągu na ul. Strzałowskiej w Szczecinie (na wysokości posesji nr 48). Tej nocy - z wtorku (18 stycznia) na środę - Zakład Wodociągów i Kanalizacji zakręci wodę, rano rozpocznie prace ziemne. Do odwołania nie będą kursowały tramwaje linii 6 na trasie Ludowa-Gocław, ale zastąpią je autobusy. Wodę mieszkańcom w czasie usuwania awarii dostarczy beczkowóz.

Wyciek wody na ul. Strzałowskiej w Szczecinie nastąpił około godz. 13, na szczęście nie jest duży. ZWiK  zdecydował więc, że nie zakręci od razu wody, żeby nie pozbawiać jej, w godzinach popołudniowych, mieszkańców tej części osiedla.

- Zakręcimy wodę o północy, ale zanim spłynie z tego wodociągu, to minie sześć godzin - mówi Tomasz Makowski, rzecznik ZWiK w Szczecinie. - Dlatego dopiero rano, o godz. 8, wjedzie tam ciężki sprzęt i pojedzie na miejsce beczkowóz. Wtedy rozpoczniemy prace ziemne i usuwanie awarii.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa usuwanie awarii. Będzie można to określić dopiero po odsłonięciu wodociągu i ocenie rozmiaru uszkodzenia.

Prace będą prowadzone na jednym, prawym pasie jezdni w kierunku północnych rejonów Szczecina. Ale to uszkodzenie jest właśnie w pobliżu torowiska tramwajowego. ZDiTM poinformował więc, że od środy (19 stycznia) do odwołania zostaje zawieszone kursowanie linii 6 na odcinku Ludowa-Gocław (w obu kierunkach).

- Na wyłączonej trasie zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa - poinformowała Hanna Pieczyńska rzeczniczka ZDiTM w Szczecinie.

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bo i tramwaje...
2022-01-19 10:42:54
PO-winny byc na Lepszych Resorach - by te wywolywane "Wstrzasy Ziemine"... nie uszkadzaly pod_ziemnych rurociagow i innych pod_laczen...??
Autobusy zastąpią
2022-01-18 22:34:16
awionetkami. awionetki bambusami. Z bambusów zejdą na ziemię. Eeeeecch szczecińskie plemię...
A autobusy
2022-01-18 22:25:54
awionetkami.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA