niedziela, 09 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Awaria wodociągu. Utrudnienia w ruchu

Awaria wodociągu. Utrudnienia w ruchu

Awaria wodociągu. Utrudnienia w ruchu
Data publikacji: 2019-12-15 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-16 14:11
Wywietleń: 1323 433354

Tuż przy Bramie Królewskiej, a u zbiegu pl. Hołdu Pruskiego oraz Żołnierza Polskiego, trwa usuwanie awarii rurociągu. Prace ziemne przy użyciu ciężkiego sprzętu prowadzi szczeciński Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Potrwają co najmniej do wieczora. W tym czasie z ruchu jest wyłączony jeden pas ruchu - prawoskręt w pl. Żołnierza Polskiego. Przejazd samochodów jest utrudniony, ale tramwaje jeżdżą bez zmian.

Do awarii doszło około godz. 10. Na skutek poprzecznego pęknięcia wodociągu o średnicy 10 cm.

- Nasi pracownicy już dokopali się do uszkodzonego rurociągu. Jednak w wykopie wciąż zbiera się woda. Aktualnie przygotowują się do tzw. wstawki zwrotnej, czyli wymiany uszkodzone odcinka na nowy - informuje Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWiK w Szczecinie.

Na skutek awarii bez wody pozostają wszystkie budynki na odcinku od pl. Hołdu Pruskiego, przez Małopolską, aż po al. Wyzwolenia. Dla potrzeb mieszkańców ZWiK podstawił beczkowóz.

Wszystko wskazuje na to, że awaria zostanie usunięta jeszcze dzisiaj (15 grudnia). Do usunięcia jej skutków będzie wyłączony pas ruchu jezdni na wysokości Bramy Królewskiej - prawoskręt w kierunku pl. Żołnierza Polskiego.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Awaria wodociągu. Utrudnienia w ruchu Awaria wodociągu. Utrudnienia w ruchu Awaria wodociągu. Utrudnienia w ruchu Awaria wodociągu. Utrudnienia w ruchu

Komentarze

Spacerowicz
Ruszyła do boju Koalicja Popaprańców.Ale jaja.
2019-12-15 17:55:27
Odliczający czas ...PIS-ego upadku- do poniższych
Dlatego PiS musiał tylu zdymisjonować, aresztować...tylko czemu swoich??? A z PO tylko bodaj jednego i to na dętej podstawie? Za PO nie było Banasiów, Kogutów, Chrzanowskich, Glapińskich z dwórkami, Misiewiczów i podobnych, nie było średnio co dwa tygodnie wymiany kogoś w spółkach Skarbu Państwa na zasadzie- mianowanie, parę miesięcy na posadce, odprawa i następny...liczba nowych PiSowskich milionerów idzie już pewnie w tysiące...Polska dojna. Ale trolle swoje...
2019-12-15 15:49:52
@ Miś
a kto zabrał pieniądze samorządom jak nie władza centralna PIS , a obowiązków i płatności dołożył ??? Czy myślisz ,że wszyscy są tak zaślepieni rządami karła żoliborskiego napoleonka jak TY ??
2019-12-15 15:45:59
normalny
W Warszawie byłaby to oczywiście wina Trzaskowskiego - bo taka jest opcja pisowców. A u nas? - stara rura pierdyknęła i się ją zmieni.
2019-12-15 15:41:32
sceptyk
Łysy nie ma startu do Czaskoskiego, żeby zaistnieć w przestrzeni publicznej potrzebna jest naprawdę wielka awaria.
2019-12-15 15:21:44
Miś
A zima dopiero przed nami. Zaniedbane miasto sypie się jak przegniły slums na Skolwinie. Będzie tylko gorzej i drożej. Ta cofka cywilizacyjna będzie kosztować miasto upadek, który już widać gołym okiem w śródmieściu. Może władza chełpić się "fabrykami wody" i innymi cuda-wiankami na kiju. To agonia trwająca od 2006 roku. Wesołych Świąt władzo!
2019-12-15 15:13:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
32
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie