piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Awaria nie zagrażała mieszkańcom Polic i okolic. Poszkodowani dwaj pracownicy

Awaria nie zagrażała mieszkańcom Polic i okolic. Poszkodowani dwaj pracownicy

Awaria nie zagrażała mieszkańcom Polic i okolic. Poszkodowani dwaj pracownicy
Data publikacji: 2019-08-19 12:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-30 13:10
Wywietleń: 1093 409102

Podczas prac na terenie zakładów doszło do zapłonu metanu. Poszkodowanych zostało dwóch pracowników spółki Grupa Azoty Police Serwis. Po udzieleniu pomocy medycznej zostali przetransportowani do szpitali w Gryficach i w Policach.

- Rodziny poszkodowanych zostały niezwłocznie powiadomione - mówi dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupy Azoty S.A. - Pozostajemy w kontakcie z służbami medycznymi, otrzymaliśmy od lekarzy uspakajające wiadomości.

Do awarii doszło w niedzielę (18 bm.) około godziny 16:00 w trakcie prac na instalacji polegających na odślepianiu wlotu gazu procesowego do metanizatora. Jak informuje Grupa Azoty Police, "na miejsce natychmiast zostały wezwane służby medyczne oraz jednostka zakładowej straży pożarnej. Sytuacja została w krótkim czasie opanowana, a praca instalacji jest realizowana zgodnie z ustalonym harmonogramem".

- Prokurator zakończył czynności i wyraził zgodę na dalszą pracę instalacji. Nie było konieczności modyfikowania przyjętego harmonogramu pracy w Jednostce Biznesowej Nitro – informuje Tomasz Panas Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Kierownictwo spółki zapewnia, że awaria nie stwarzała zagrożenia dla mieszkańców okolicznych miejscowości, w tym Polic. Zdarzenie nie miało negatywnego wpływu na środowisko. Podczas awarii zadziałały systemy bezpieczeństwa.

Przyczyny zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane.

(isz)

Fot. Marek Klasa

Komentarze

antytalent chemiczny
Cytat: "... Sytuacja została w krótkim czasie opanowana, a praca instalacji jest realizowana zgodnie z ustalonym harmonogramem". - Prokurator zakończył czynności i wyraził zgodę na dalszą pracę instalacji. Nie było konieczności modyfikowania przyjętego harmonogramu pracy w Jednostce Biznesowej Nitro" ..." Przekaz jak w czasach słusznie minionych (produkcja! produkcja!), natomiast brak informacji o stanie zdrowia dwóch poszkodowanych. Wysłanie jednego z nich do Gryfic (z Polic!) oznacza rozległe oparzenia przez palące się gazy występujące w procesie metanizacji (tlenek węgla, wodór i metan).
2019-08-30 12:26:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie