Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Awaria nie zagrażała mieszkańcom Polic i okolic. Poszkodowani dwaj pracownicy

Data publikacji: 19 sierpnia 2019 r. 12:27
Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2019 r. 13:10
Awaria nie zagrażała mieszkańcom Polic i okolic. Poszkodowani dwaj pracownicy
 

Podczas prac na terenie zakładów doszło do zapłonu metanu. Poszkodowanych zostało dwóch pracowników spółki Grupa Azoty Police Serwis. Po udzieleniu pomocy medycznej zostali przetransportowani do szpitali w Gryficach i w Policach.

- Rodziny poszkodowanych zostały niezwłocznie powiadomione - mówi dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupy Azoty S.A. - Pozostajemy w kontakcie z służbami medycznymi, otrzymaliśmy od lekarzy uspakajające wiadomości.

Do awarii doszło w niedzielę (18 bm.) około godziny 16:00 w trakcie prac na instalacji polegających na odślepianiu wlotu gazu procesowego do metanizatora. Jak informuje Grupa Azoty Police, "na miejsce natychmiast zostały wezwane służby medyczne oraz jednostka zakładowej straży pożarnej. Sytuacja została w krótkim czasie opanowana, a praca instalacji jest realizowana zgodnie z ustalonym harmonogramem".

- Prokurator zakończył czynności i wyraził zgodę na dalszą pracę instalacji. Nie było konieczności modyfikowania przyjętego harmonogramu pracy w Jednostce Biznesowej Nitro – informuje Tomasz Panas Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Kierownictwo spółki zapewnia, że awaria nie stwarzała zagrożenia dla mieszkańców okolicznych miejscowości, w tym Polic. Zdarzenie nie miało negatywnego wpływu na środowisko. Podczas awarii zadziałały systemy bezpieczeństwa.

Przyczyny zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane.

(isz)

Fot. Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

antytalent chemiczny
2019-08-30 12:26:24
Cytat: "... Sytuacja została w krótkim czasie opanowana, a praca instalacji jest realizowana zgodnie z ustalonym harmonogramem". - Prokurator zakończył czynności i wyraził zgodę na dalszą pracę instalacji. Nie było konieczności modyfikowania przyjętego harmonogramu pracy w Jednostce Biznesowej Nitro" ..." Przekaz jak w czasach słusznie minionych (produkcja! produkcja!), natomiast brak informacji o stanie zdrowia dwóch poszkodowanych. Wysłanie jednego z nich do Gryfic (z Polic!) oznacza rozległe oparzenia przez palące się gazy występujące w procesie metanizacji (tlenek węgla, wodór i metan).

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA