Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Awantura w obronie szkół. Obrzucili radnych jajkami

Data publikacji: 27 kwietnia 2016 r. 09:30
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Awantura w obronie szkół. Obrzucili radnych jajkami
Mimo protestów rodziców radni podjęli decyzję o zamknięciu dwóch szkół.  

„Kłamca, kłamca”, „Banda złodziei”, „Nie macie sumienia” – skandowali mieszkańcy, którzy protestowali na sesji przeciwko zamknięciu szkół wiejskich w Wyszoborze i Mechowie.

Aż trzydziestu policjantów pilnowało porządku podczas wtorkowej sesji (26 kwietnia), w trakcie której radni podjęli uchwały o zamknięciu szkół wiejskich w Wyszoborze i Mechowie. „Kłamcy, kłamcy” – krzyczeli rozżaleni i wściekli rodzice. W pewnej chwili w kierunku obradujących poleciały jajka. Na sali zawrzało, policjanci musieli uspokajać gości.


Sprawa zamknięcia placówek wypłynęła jesienią ubiegłego roku. Wówczas radni podjęli uchwałę intencyjną. Mieszkańcy przekonywali, że to pierwszy krok do decyzji o zamknięciu. A burmistrz odpierał zarzuty mówiąc, że uchwała nie przesądza o przyszłości.


– Nie pomyliliśmy się, wiedzieliśmy, że tak się skończy. Okłamali nas, oszukali. Przeniesienie dzieci do innej szkoły niesie ze sobą nie tylko kłopoty organizacyjne, ale przede wszystkim potężny stres. Dzieci zostaną rozdzielone, nie będą uczęszczać do jednego oddziału, bo nikt nie utworzy dla nich nowej klasy – mówili rozgoryczeni i wściekli rodzice, którzy zapowiedzieli, że to jeszcze nie koniec. – Będzie okupacja szkoły – zagrozili.


Tymczasem wiceburmistrz Sławomir Nowak mówił, że u podstaw decyzji o zamknięciu szkół leży analiza demograficzna.

– Przeprowadzona analiza wykazała, że drastycznie spadła liczba uczniów, a tym samym wzrasta koszt utrzymania – tłumaczył.


Ostatecznie za uchwałą likwidacyjną głosowało większość radnych, mimo presji i protestów mieszkańców.


Marzena Domaradzka

Fot. Stanisław Razmus

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wawrzek
2016-04-27 17:59:58
Nawet za Bismarcka i Hakaty nie zlikwidowano tylu Szkół polskich co za rządów PO-PSL widać nie znali reform Buzka-Tuska i Kamysza oraz nie mieli Karty Nauczyciela.
Jarun
2016-04-27 16:10:11
Szkoła w Mechowie to szkoła z ambicjami, realizowała innowacyjny program nauczania, chętna (nauczyciele) na pedagogiczne nowinki. Te tłuki-nieuki z zapyziałej mieściny postanowili rozwalić jedną z najlepszych szkół w gminie. Macie ludzie taczki?
PO-rąbana
2016-04-27 13:15:39
Ty jesteś PO-gięta z tym PO-prawnym pisaniem. Nieźle wali cię w dekiel. PO-trzebujesz PO-mocy?! PO-gotowie zaraz przyjedzie i zabierze cię na PO-morzany, PO-tem na "bronka".
gyo
2016-04-27 11:13:36
Zbierzcie się i odwołajcie tą bandę. Zresztą znacie ich, widujecie na co dzień.No to trzeba podziękować.
Mieszkancy...
2016-04-27 10:22:29
Ze tez nie "rozumiecie" ze tak Radni jak i bez-radni PO-trzebuja dodatkowych pieniedzy na PO-dwyzki swoich pensji, diet itd...! Dlatego gdzies trzeba zabrac... by gdzie indziej moc PO-zniej dac... !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA