czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Autokar był niesprawny. Policja zachęca do kontroli

Autokar był niesprawny. Policja zachęca do kontroli

Autokar był niesprawny. Policja zachęca do kontroli
Data publikacji: 2018-01-18 09:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 957 310089

Policjanci goleniowskiej drogówki podczas przeprowadzania kontroli autokaru, którym półkoloniści z Goleniowa mieli jechać do Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, stwierdzili, że pojazd ma niesprawny układ hamulcowy.

Ujawniona usterka zakończyła się niedopuszczeniem autokaru do ruchu i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Na miejsce podstawiono drugi autokar, którym dzieci mogły bezpiecznie wyruszyć na wycieczkę.

– Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek – podkreśla st. asp. Julita Filipczuk z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. – W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Przypominamy rodzicom i opiekunom, że jeśli na miejsce zbiórki podjedzie autokar, co do którego będą mieli podejrzenia, że jest niesprawny, albo też zachowanie kierowcy będzie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu – oni również, a nie tylko organizator, mogą wezwać policję.

Przy okazji kontroli w Goleniowie dzieci dostały opaski odblaskowe. 

(reg)

Fot. policja

Komentarze

BUSOMAT PL
Bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu
2018-01-18 16:15:46
Wstyd!
Wstyd dla Gminy i Organizatora, że dopuszczają tego typu usługobiorców, którzy podstawiają niesprawne pojazdy...
2018-01-18 14:38:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”