Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Autobusy wracają na Kwiatową

Data publikacji: 2018-04-23 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:09
Autobusy wracają na Kwiatową
 

Stało się: wprawdzie ul. Kwiatowa na szczecińskich Gumieńcach wciąż nie jest gotowa, ale pasażerowie miejskiej komunikacji od wtorku (24 kwietnia) poczują w końcu wyraźną poprawę. Na swoje stare trasy wracają autobusy, łatwiej będzie przesiąść się z nowej pętli na tramwaje linii 8 i 10.

- Ostatnim elementem prac było wprowadzenie stałej organizacji ruchu. Zatwierdzenie umożliwia dopuszczenie ruchu i powrót komunikacji miejskiej - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego. - Celem inwestycji była modernizacja ulicy oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu i przepustowości. Odnowione zostały istniejące chodniki, zjazdy, zatoki autobusowe i parkingi, pojawiło się także rondo.

W ciągu całej ulicy, czyli na odcinku ok. 330 m, powstało nowe oświetlenie, odwodnienie, przebudowano też uzbrojenie. Pojawiły się nowe nasadzenia, elementy małej architektury - wiaty przystankowe, ławki, barierki ochronne, kosze, stojaki rowerowe.

- Procedura odbiorowa nie została jeszcze zakończona, więc pracownicy firmy Elbud mogą jeszcze wykonywać drobne poprawki w rejonie placu budowy - dodaje Hanna Pieczyńska.

Dla pasażerów to jednak spore ułatwienie. Pomiędzy przystankiem autobusów linii 88, 108 i 124 a tramwajów 8 i 10 do pokonania będzie zaledwie kilkanaście metrów. Tymczasowa linia autobusowa 888 zostanie zlikwidowana, a linia 88 powróci na starą trasę Maczka-Gumieńce-Okulickiego-Warnik.

Remont ul. Kwiatowej miał trwać do końca listopada ub. roku. Ze względu na błędy w projekcie, nieprzewidziane problemy, a potem ujemne temperatury wykonawca prosił o wydłużenie terminu do połowy stycznia, potem 8 marca i w końcu 16 kwietnia. Od tego dnia Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nalicza kary w wysokości ok. 27 tys. zł dziennie. Cena, za jaką Elbud podjął się przebudowy ulicy, to 3,88 mln zł. ©℗

Tekst i fot. ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pieszy z Gumieniec
2018-04-24 09:57:04
Pierwsze wrażenie – katastrofa. Autobus 108 wjeżdżający dziś rano z ul. Ku Słońcu na pętlę na ul. Kwiatową tak wolno i długo manewrował, by zmieścić się na wytyczonej drodze do przystanku autobusowego, że stojący na przystanku tramwajowym tramwaj odjechał bez pasażerów czyli nas. Co ostatnio jest w modzie służb miasta Szczecin. Wg ZDiTM najbardziej opłaca się komunikacja miejska, która nie zatrzymuje się na przystankach w Szczecinie i NIE ZBIERA pasażerów, bo tabliczki i rozkłady jazdy zostały zrobione z pominięciem przystanku, więc pasażerów stojących na przystanku NIE ZABIERAMY i mijamy ich w odległości 1 metra. Niech sobie stoją i czekają na następny autobus innej linii, który jest już uwzględniony na tabliczkach z rozkładem jazdy. I gdzie ten zrównoważony rozwój transportowy? (w teorii) Nic tylko kupić wreszcie samochód. Nie wiem kto projektuje i kto akceptuje tak beznadziejne, nieużyteczne projekty np. pętli autobusowej, na której autobusy nie mogą się swobodnie poruszać. Ponadto przystanek autobusowy został umieszczony za daleko od zaprojektowanego przejścia pomiędzy przystankami autobusowym i tramwajowym. Znowu pozostaje bieganie.
j***ć zditm
2018-04-24 04:50:27
"Remont" torów Basen Górniczy-Turkusowa. Gdzie jest informacja? Na "półpiętrze" Jaśminowa ZUS stoi tablica z kartką a4. I mam ją przeczytać ze szczytu schodów, które są zagrodzone? Starszy człowiek. Powinienem mieć to na przystanku. Żadnej reorganizacji. 71 staje na Rondzie Ułanów. Jesteście bandą bezczelnych kretynów!
zs
2018-04-23 18:18:35
bez sensu robota, przecież niedługo będzie budowana nowa pętla przed Mierzynem.
j.w.
2018-04-23 17:32:11
Schrony pozostały, nawet napis "skup złomu" jest zabytkowy. A Pani Hanna Pieczyńska nie czyta komentarzy? Bo się nie odniosła do ostatnich, nt. ważności obronnych w/w obiektów. Zamknięte stalową sztabą- do przegryzienia w razie zagrożenia, aby się do nich dostać. A można było zrobić z nimi porządek (zlikwidować). Trudno - jak zwykle w tym mieście.
jack
2018-04-23 15:56:53
330 m az 9 miesięcy trwała ta przebudowa nie wiem czy się śmiać czy płakać ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ