niedziela, 23 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kary za Kwiatową

Kary za Kwiatową

Kary za Kwiatową
Data publikacji: 2018-04-17 16:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 1188 323248

Firma elbud zgłosiła zakończenie przebudowy ul. Kwiatowej na szczecińskich Gumieńcach, ale... prac nie zakończyła. To już 4. termin, który nie został dotrzymany. Od wtorku Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nalicza kary umowne.

- Będą naliczane do czasu stwierdzenia, że prace faktycznie się zakończyły - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego. - Wysokość kary to ok. 27,2 tys. zł dziennie.

Elbud wygrał przetarg, oferując wykonanie prac za 3,88 mln zł, przy zadeklarowanej rękojmi 6 lat na wykonane roboty i gotowości zapłaty po 0,7 proc. kwoty ofertowej wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia w realizacji zlecenia. Prace pierwotnie miały trwać do końca listopada ub.r. Jednak błędy w projekcie, konieczność przesuwania instalacji podziemnych, a później kilkanaście dni mrozów sprawiły, że termin przesunięto na połowę stycznia, potem 8 marca i ostatecznie - 16 kwietnia. Co ciekawe, właśnie w poniedziałek, 16 kwietnia, firma elbud zgłosiła... zakończenie prac. Mimo, że trwały one jeszcze w poniedziałek wieczorem i we wtorek rano. Trwać będą zresztą jeszcze jakiś czas.

- I dopóki inspektor nadzoru nie stwierdzi, że faktycznie się zakończyły, kary umowne będą naliczone - zapewnia Hanna Pieczyńska. - Wykonawca w żaden sposób nie uzasadnił kolejnego opóźnienia, nie wystąpił także z kolejnym wnioskiem o przesunięcie terminu.

Na całej długości ul. Kwiatowej, czyli niespełna 330 m, od ul. Ku Słońcu do skrzyżowania z ul. Różaną i Leopolda Okulickiego przebudowano jezdnie. Powstały wyniesienia spowalniające ruch. U zbiegu ul. Kwiatowej i Brodnickiej wybudowano rondo z wyspą środkową o średnicy 14 m. Powstały też nowe nowe chodniki, miejsca postojowe, zatoki autobusowe, oświetlenie i odwodnienie. Ustawiono wiaty, kosze na śmieci, ławki, stojaki rowerowe, przystąpiono do nasadzeń zieleni.

Docelowo ul. Kwiatowa ma być ulicą o ruchu uspokojonym z dopuszczalną prędkością 30 km na godz. Przejścia dla pieszych, perony dla autobusów i dojścia do przejść mają być dostosowane do poruszania się po nich bezpiecznie osób niedowidzących. ©℗

Tekst i fot. ToT

Kary za Kwiatową Kary za Kwiatową

Komentarze

maro
Ja tak się tylko delikatnie zapytam gdzie był nadzór z ramienia inwestora czyli miasta w czasie prowadzenia prac i kto dokonał odbioru technicznego takich fuszerek i czy czasem nie te osoby powinny ponieść odpowiedzialność wraz z firmami których prace odbierali
2018-04-18 17:10:54
Mieszkaniec
Przecież Właściciele Elbud mają rodzinę i przyjaciół w ZDITM to o jakich kara mowa. Żenada. Żadnej kary nie będzie. Poprostu nie dopuścić elbudu do kolejnych przetargów. I po sprawie.
2018-04-18 06:20:06
Obs.ryver
Tymczasem ENERGOPOL ryje torowisko SSTramwaju już na wysokości ELEKTROWNI na ul.Gdańskiej.Wydłubanych z asfaltu i kamieni dziur wokół szyn, już nawet nie łatają, tylko prują dalej byle do Basenu Górniczego... Tam dopiero będzie roz.pi.er.ducha!!! Inwestor czyli magistracka spółka:ZDiTM- już nawet nie zagląda na te rozwalone torowiska (od Mostu Długiego do elektrowni)... Nie widać również postępu robót na WĘŻLE KIJEWO-też ENERGOPOL... a sezon i dłuuugi "łykend"-już, już... Kto z możnowładców ma udziały w spółce ENERGOPOL??? Oto jest pytanie ???
2018-04-17 16:38:47
jack
parodia z tą przebudową obstawiam ze na majówkę może się wyrobią z zakończeniem tego kawałka ul. Kwiatowej
2018-04-17 16:28:46
nh
te kary nie powinny trafiać do magistrackiego wora tylko powinny być równoważyć ulgi w podatku od nieruchomości dla mieszkańców dzielnicy, bo to oni ponoszą konsekwencje ślimaczących się remontów. A tak co - może na nagrody dla urzędników pójdą?
2018-04-17 16:24:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy