Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Kary za Kwiatową

Data publikacji: 2018-04-17 16:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Kary za Kwiatową
 

Firma elbud zgłosiła zakończenie przebudowy ul. Kwiatowej na szczecińskich Gumieńcach, ale... prac nie zakończyła. To już 4. termin, który nie został dotrzymany. Od wtorku Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nalicza kary umowne.

- Będą naliczane do czasu stwierdzenia, że prace faktycznie się zakończyły - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego. - Wysokość kary to ok. 27,2 tys. zł dziennie.

Elbud wygrał przetarg, oferując wykonanie prac za 3,88 mln zł, przy zadeklarowanej rękojmi 6 lat na wykonane roboty i gotowości zapłaty po 0,7 proc. kwoty ofertowej wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia w realizacji zlecenia. Prace pierwotnie miały trwać do końca listopada ub.r. Jednak błędy w projekcie, konieczność przesuwania instalacji podziemnych, a później kilkanaście dni mrozów sprawiły, że termin przesunięto na połowę stycznia, potem 8 marca i ostatecznie - 16 kwietnia. Co ciekawe, właśnie w poniedziałek, 16 kwietnia, firma elbud zgłosiła... zakończenie prac. Mimo, że trwały one jeszcze w poniedziałek wieczorem i we wtorek rano. Trwać będą zresztą jeszcze jakiś czas.

- I dopóki inspektor nadzoru nie stwierdzi, że faktycznie się zakończyły, kary umowne będą naliczone - zapewnia Hanna Pieczyńska. - Wykonawca w żaden sposób nie uzasadnił kolejnego opóźnienia, nie wystąpił także z kolejnym wnioskiem o przesunięcie terminu.

Na całej długości ul. Kwiatowej, czyli niespełna 330 m, od ul. Ku Słońcu do skrzyżowania z ul. Różaną i Leopolda Okulickiego przebudowano jezdnie. Powstały wyniesienia spowalniające ruch. U zbiegu ul. Kwiatowej i Brodnickiej wybudowano rondo z wyspą środkową o średnicy 14 m. Powstały też nowe nowe chodniki, miejsca postojowe, zatoki autobusowe, oświetlenie i odwodnienie. Ustawiono wiaty, kosze na śmieci, ławki, stojaki rowerowe, przystąpiono do nasadzeń zieleni.

Docelowo ul. Kwiatowa ma być ulicą o ruchu uspokojonym z dopuszczalną prędkością 30 km na godz. Przejścia dla pieszych, perony dla autobusów i dojścia do przejść mają być dostosowane do poruszania się po nich bezpiecznie osób niedowidzących. ©℗

Tekst i fot. ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

maro
2018-04-18 17:10:54
Ja tak się tylko delikatnie zapytam gdzie był nadzór z ramienia inwestora czyli miasta w czasie prowadzenia prac i kto dokonał odbioru technicznego takich fuszerek i czy czasem nie te osoby powinny ponieść odpowiedzialność wraz z firmami których prace odbierali
Mieszkaniec
2018-04-18 06:20:06
Przecież Właściciele Elbud mają rodzinę i przyjaciół w ZDITM to o jakich kara mowa. Żenada. Żadnej kary nie będzie. Poprostu nie dopuścić elbudu do kolejnych przetargów. I po sprawie.
Obs.ryver
2018-04-17 16:38:47
Tymczasem ENERGOPOL ryje torowisko SSTramwaju już na wysokości ELEKTROWNI na ul.Gdańskiej.Wydłubanych z asfaltu i kamieni dziur wokół szyn, już nawet nie łatają, tylko prują dalej byle do Basenu Górniczego... Tam dopiero będzie roz.pi.er.ducha!!! Inwestor czyli magistracka spółka:ZDiTM- już nawet nie zagląda na te rozwalone torowiska (od Mostu Długiego do elektrowni)... Nie widać również postępu robót na WĘŻLE KIJEWO-też ENERGOPOL... a sezon i dłuuugi "łykend"-już, już... Kto z możnowładców ma udziały w spółce ENERGOPOL??? Oto jest pytanie ???
jack
2018-04-17 16:28:46
parodia z tą przebudową obstawiam ze na majówkę może się wyrobią z zakończeniem tego kawałka ul. Kwiatowej
nh
2018-04-17 16:24:08
te kary nie powinny trafiać do magistrackiego wora tylko powinny być równoważyć ulgi w podatku od nieruchomości dla mieszkańców dzielnicy, bo to oni ponoszą konsekwencje ślimaczących się remontów. A tak co - może na nagrody dla urzędników pójdą?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ