Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Autobusy na kolejowej trasie do Niemiec zostają dłużej

Data publikacji: 2018-11-23 20:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Autobusy na kolejowej trasie do Niemiec zostają dłużej
 

Dłużej niż pierwotnie zapowiadano, bo do 4 grudnia, na trasie Szczecin Główny – Szczecin Gumieńce  utrzymana zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Zmiany dotyczą pociągów w przygranicznym ruchu pasażerskim, obsługiwanym przez stronę niemiecką. W Szczecinie przystanek zastępczej komunikacji autobusowej jest przed wejściem na Dworzec Główny, przy ul. Kolumba - przystanek linii autobusowej nr 70.

- Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty umieszczone w gablotach oraz wygłaszane na stacjach i przystankach. Komunikaty w gablotach są w języku polskim i niemieckim - informuje Zbigniew Wolny z PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Powodem wydłużenia czasu obowiązywania zastępczej komunikacji autobusowej są dodatkowe prace na stacji Szczecin Gumieńce. Wykonawca musi przełożyć odkryte na budowie, a niewykazane na mapach kable. Po wykonaniu tych prac, ruch pociągów ma być wznowiony. Inwestycja na stacji Szczecin Gumieńce, wymiana torów i rozjazdów, ma pozwolić na sprawniejszy przejazd składów oraz powinna zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

(k)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA