wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian

Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian [GALERIA]

Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian
Data publikacji: 2019-11-12 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-12 23:14
Wywietleń: 2545 427241

Od wtorku 12 listopada zmieniona została trasa szczecińskich autobusów na liniach 80 i 525. Na czas budowy nowego wiaduktu w ul. Arkońskiej kursowały one objazdem ul. Międzyparkową. Teraz ponownie jeżdżą swoją stałą trasą. To - jak na razie - jedyna korekta w organizacji ruchu w tym rejonie miasta.

Na oddanie do użytku w pełni pobliskiego ronda kierowcy jeszcze trochę poczekają, podobnie zresztą, jak na możliwość swobodnego przejazdu całą trasą. Planowany termin ukończenia całego zadania - po uwzględnieniu wszystkich dotychczasowych poślizgów - dopiero maj przyszłego roku. A termin przywrócenia normalnego ruchu na rondzie to najpóźniej 22 grudnia tego roku, czyli ponad rok później niż zakładał pierwotny plan i terminy spisane w umowie między miastem i Eurovią Polska S.A., wykonawcą inwestycji.

Autobusy kursują po ul. Arkońskiej

Ruch autobusów na przebudowywanym odcinku ul. Arkońskiej jest przywrócony od wtorkowego przedpołudnia. Przystanki „Spacerowa/rondo Olszewskiego nż” (w obu kierunkach) i „Stadion Arkonia nż” (w kierunku pętli Ludowa) znajdują się tam, gdzie dotychczas, tj. te dwa pierwsze przy dojeździe do ronda Szczecińskich Olimpjjczyków, a ten ostatni na zakręcie tuż przy skrzyżowani ulic Międzyparkowej i Arkońskiej. Przystanek „Stadion Arkonia nż” w kierunku Zakładów Piekarniczych zlokalizowany jest przy ul. Arkońskiej tuż przed skrzyżowaniem z ul. Międzyparkową i dojazdem w kierunku Polany Czerwonej i parkingu Arkonki.

Powstaje nowa sieć trakcyjna

Cała okolica - co warto pamiętać - to wciąż plac budowy i robót, które prowadzone są zarówno przy samym wiadukcie, jak również przy sieci trakcyjnej na całej długości nowego odcinka torowiska od pętli Las Arkoński po nowe rondo powstałe u zbiegu ul. Arkońskiej i ul. Władysława Szafera z al. Wojska Polskiego. Ponadto Eurovia Polska S.A., ma do realizacji na podstawie odrębnej umowy z magistratem, zawartej w sierpniu br., budowę nowego systemu zasilania z podstacją dla nowego fragmentu trasy tramwajów (na kontynuację jej rozbudowy wzdłuż całej długości ul. Władysława Szafera w ramach jej przebudowy z nową pętlą za halą widowiskowo-sportową Eurovia ma już też zawarty z miastem w minionym miesiącu kontrakt - wyj. autora).

Wciąż trwają prace wzdłuż Arkońskiej 

Przy samym wiadukcie po obu stronach do montażu są jeszcze m.in. bariery bezpieczeństwa. W skarpach przy alei spacerowej trwają prace ziemne i przy wznoszeniu konstrukcji stalowo-betonowych prowadzących do niej schodów i dojść. Uzupełniane są brakujące fragmenty chodników, pasa ścieżki rowerowej, jak również wygrodzeń. Kontynuowane są też prace ogrodnicze przy urządzaniu pasów zieleńców, w części obsiano je trawą, w większości miejsc założone zostały zaś klomby obsadzone niskimi krzewami oraz drzewami. Tych ostatnich najwięcej pojawiło się w rejonie urządzonego leśnego parkingu naprzeciwko stadionu Arkonii oraz w zagospodarowanym na nowo obniżeniu terenu pośrodku pętli Las Arkoński. Montowane są ławki, słupki, wiaty przystankowe. Ponadto pojawiła się większość oznakowania poziomego jezdni, znaków drogowych i tablic drogowskazów. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian Autobusy linii 80 starą trasą przez Arkońską. Na rondzie bez zmian

Komentarze

Rty
Co oni tam jeszcze chcą robić przez pół roku? A w 18mcy chcą przebudować Szafera? Kaktus mi tu na ręce wyrosnie jak się wyrobia
2019-11-12 23:11:44
wielka ściema z tymi terminami
dobry przykład jak robić żeby robić 2x dłużej niż było w umowie.
2019-11-12 16:04:17
Mirek
I super
2019-11-12 15:36:50
Inwestycja wstydu
Jesteśmy pośmiewiskiem na całą Polskę przez tę inwestycję wstydu.Wykonawca już zawsze będzie teraz kojarzony przez słynny poniemiecki mostek który go "zaskoczył" a także za to że zapomniano o zasilaniu trakcji przebudowując ul.Arkońską. Duże opóźnienie na władzach miasta wrażenia nie zrobiło bo powierzyło wykonawcy dalszą przebudowę w tym obszarze.Rondo ukończone,ale dalej uniemożliwia i utrudnia kierowcom bezpieczne przemieszczanie w tym rejonie.Powierzenie takiej firmie takiego frontu robót było kompletnym nieporozumieniem.Połaszczono się na najniższą kwotę ( stary numer w przetargach ) po to tylko by potem dopłacić bo był aneks kosztów.No i tak w koło Macieju dzieje się z większością,którzy dają najniższą kwotę by tylko dostać kontrakt.Potem wszyscy wiemy co dzieje się dalej.
2019-11-12 14:56:32
rondo
to ten Olszewski który tuszował malwersacje Porozumienia Centrum w aferach FOZZ, Art B. i Telegraf? Ładny mi patron.
2019-11-12 14:48:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie