Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Autobusy linii 52 wracają na ul. Tkacką

Data publikacji: 2016-08-10 06:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:11
Autobusy linii 52 wracają na ul. Tkacką
 

Dopiero dziś, w środę, 10 sierpnia, po  zakończeniu prac drogowych związanych z naprawą nawierzchni jezdni ul. Tkackiej, autobusy linii 52 wracają na swoją stałą trasę. I będą mieć ponownie przystanek końcowy na początkowym odcinku ul. Tkackiej tuz za zakrętem po skręcie w nią w prawo od ul. Wyszyńskiego. Zlikwidowany zostanie tym samym tymczasowy przystanek zlokalizowany w al. Niepodległości na wysokości KFC.

Przypomnijmy, że roboty drogowe w ul. Tkackiej miały rozpocząć się tuż po weekendzie, kiedy był jarmark jakubowy. Był wówczas jeszcze lipiec. Jakie były powody opóźnień w rozpoczęciu robót na ul. Tkackiej pytaliśmy w ZDiTM już w miniony poniedziałek, 1 sierpnia. Wtedy także dopytywaliśmy, kiedy w dawne miejsce powróci przystanek końcowy dla autobusów linii 52, który tymczasowo przeniesiony został w al. Niepodległości.

Wówczas odpowiedź Marty Kwiecień-Zwierzyńskiej brzmiała następująco: „Dnia 28.07.2016 r. w związku z zapadnięciem się w dwóch miejscach nawierzchni jezdni przy urządzeniach wodno-kanalizacyjnych wykonano cząstkową doraźną naprawę ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa dla ruchu kołowego. Docelowy remont cząstkowy wykonany zostanie do końca tygodnia. Po zakończeniu prac przystanek zostanie przywrócony"

Tydzień minął, a w miniony weekend, podobnie jak w kolejnym poniedziałek, jak i we wtorek, czyli do 9 bm. stan tymczasowości trwał. Zamiast wyjaśnienia o powody kolejnego poślizgu, otrzymaliśmy jednak tym razem również jedynie lakoniczny komunikat, że autobusy tej linii wracają na stałą trasę od środy.

Wkrótce zapewne przekonamy się, na ile był to solidny na tym odcinku remont w pasie jezdni. Ponoć były to bardzo niebezpieczne zapadliska. I dlatego trzeba było przenieść na czas napraw końcowy przystanek autobusów linii 52. Na parceli po byłym barze Extra między al. Niepodległości (po przebudowie) i ul. Tkacka trwa budowa apartament owca i na plac dojeżdża ciężki sprzęt budowlany. Czy takie obciążenia wobec wciąż pozostawiającego wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość stanu nawierzchni – po całkiem niedawnym zresztą generalnym remoncie – jezdnia ul. Tkackiej przetrzyma? ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Patrycja
2016-08-13 10:05:05
Bruk miał zostać ten sam tylko pochodzi w dziurę dostali położyli sposobem bruk i tyle się napracować że to tak długo trwało. Dla mnie mógł na stałe już zostać przystanek na niepodległości wygodniej było.
Bruk
2016-08-10 07:30:16
Nic się nie zmieniło, bruk jak był, tak jest nadal.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA